Google Ads
Krediler

HSBC Konut İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotekli kredi veren bankalardan biri de HSBC… Banka konut ipoteği karşılığında ihtiyaç kredisi veriyor. Bu makalemizde HSBC’nin ipotekli kredi kampanyası hakkında bazı soruları cevapladık. HSBC konut ipotekli kredinin özellikleri nelerdir? HSBC konut ipotekli kredi faizi ne kadar? HSBC konut ipotekli kredi ek masrafları nelerdir? HSBC konut ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır? Konut ipotekli kredi için banka şubelerinden hangi belgeler istenmektedir?

HSBC konut ipotekli kredinin özellikleri nelerdir?

HSBC’den konut ipotekli kredi kullanabilmek için size ya da bir yakınınıza ait olan bir konutu bankaya kredi teminatı olarak göstermeniz gerekiyor. Bu sayede 48 aya kadar vadeli olarak ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Peki, HSBC konut ipotekli kredi faizi ne kadar?

HSBC konut ipotekli kredi faizi ne kadar?

HSBC konut ipotekli kredi faizi aylık %1,70’tir. Kullanacağınız kredinin miktarına ve vadesine göre bu oran artabilir. Tüketicinin kredi notu da bu faizi etkileyecektir. Peki, HSBC konut ipotekli kredi ek masrafları nelerdir?

HSBC konut ipotekli kredi ek masrafları nelerdir?

HSBC konut ipotekli kredinin masrafları şunlardır:

  • Neredeyse bütün kredilerden alınan kredi tahsis ücreti HSBC konut ipotekli kredi için de alınmaktadır. Kredi tahsis ücreti; kullandığınız kredi tutarının binde beşi kadar alınacaktır.
  • Bu kredi kampanyasından BSMV alınmaz ama KKDF kapsamında kredinin aylık faiz tutarı üzerinden hesaplanmak suretiyle vergi alınmaktadır. Aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar vergi, kredi taksitlerine vade boyunca eklenir.
  • Konuta ipotek koyulmadan önce konut ekspertizi yapılmaktadır. HSBC ekspertiz ücretleri en fazla 2358 TL olabilir. Bankanın ortalama ekspertiz ücreti miktarı ise 750 TL civarındadır. Diğer bankaların güncel ekspertiz ücretlerine merak ediyorsanız ” Bankaların Konut – İş Yeri Kredisi Ekspertiz Ücretleri (Güncel 2017) ” adlı makalemize tıklayabilirsiniz.
  • Bu krediyi kullanacak müşterilerin konut ve hayat sigortası yaptırmaları zorunludur. DASK yani zorunlu deprem sigortası da kredi verilmeden önce yaptırılmaktadır.

HSBC konut ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

HSBC konut ipotekli kredi başvurusu bankanın şubelerinden yapılmaktadır.

Konut ipotekli kredi için banka şubelerinden hangi belgeler istenmektedir?

İstenen belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi ya da adınıza kayıtlı güncel herhangi bir fatura,
  • Konuta ait tapu belgesi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı