İpotekli Kredi

HSBC Konut İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotekli kredi veren bankalardan biri de HSBC… Banka konut ipoteği karşılığında ihtiyaç kredisi veriyor. Bu makalemizde HSBC’nin ipotekli kredi kampanyası hakkında bazı soruları cevapladık.

HSBC konut ipotekli kredinin özellikleri nelerdir?

HSBC’den konut ipotekli kredi kullanabilmek için size ya da bir yakınınıza ait olan bir konutu bankaya kredi teminatı olarak göstermeniz gerekiyor. Bu sayede 36 aya kadar vadeli olarak ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Peki, HSBC konut ipotekli kredi faizi ne kadar?

HSBC konut ipotekli kredi faizi ne kadar?

HSBC konut ipotekli kredi faizi aylık %2,80’dir. Kullanacağınız kredinin ve müşterinin niteliğine göre bu oran değişebilir. Peki, HSBC konut ipotekli kredi masrafları nelerdir?

HSBC konut ipotekli kredi masrafları nelerdir?

HSBC konut ipotekli kredinin masrafları şunlardır:

  • Neredeyse bütün kredilerden alınan kredi tahsis ücreti HSBC konut ipotekli kredi için de alınmaktadır. Kredi tahsis ücreti; kullandığınız kredi tutarının binde beşi kadar alınacaktır.
  • Bu kredi kampanyasından BSMV alınmaz ama KKDF kapsamında kredinin aylık faiz tutarı üzerinden hesaplanmak suretiyle vergi alınmaktadır. Aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar vergi, kredi taksitlerine vade boyunca eklenir.
  • Konuta ipotek koyulmadan önce konut ekspertizi yapılmaktadır. HSBC ekspertiz ücretleri en fazla 2639 TL olabilir. Bankanın ortalama ekspertiz ücreti miktarı ise 850 TL civarındadır. Diğer bankaların güncel ekspertiz ücretlerine merak ediyorsanız Bankaların Konut – İş Yeri Kredisi Ekspertiz Ücretleri adlı makalemize tıklayabilirsiniz.
  • 190 TL ipotek tesis masrafı alınır.
  • Bu krediyi kullanacak müşterilerin konut ve hayat sigortası yaptırmaları zorunludur. DASK yani zorunlu deprem sigortası da kredi verilmeden önce yaptırılmaktadır.
  • HSBC İpotekli Kredi masraf kalemlerini daha detaylı inceleme isterseniz tıklayınız.

HSBC konut ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

HSBC konut ipotekli kredi başvurusu bankanın şubelerinden yapılmaktadır.

Konut ipotekli kredi için banka şubelerinden hangi belgeler istenmektedir?

İstenen belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi ya da adınıza kayıtlı güncel herhangi bir fatura,
  • Konuta ait tapu belgesi

Diğer bankaların ipotekli kredi faizlerine de bakmanızda fayda var: https://yatırımhaber.com/gayrimenkul-ipotekli-kredi-veren-bankalar/

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı