Google Ads
Krediler

Halkbank Borç Kapatma Kredisi 2018 (Masrafsız Dost Kredi)

Başka bankalara olan borçlarınızı yeniden yapılandırarak tek bir bankada toplayabilirsiniz. Bu sayede borçlarınızı daha uygun faizlerle yeniden yapılandırabilir; vade süresini uzatabilirsiniz. Halkbank Dost Kredi adlı yapılandırma kampanyasını inceledik. Detaylar aşağıda...

Diğer bankalara ait kredi kartı borçlarınızı ödeyemiyorsanız ya da diğer bankalardan aldığınız ihtiyaç kredisi taksitlerini ödemekte zorluk çekiyorsanız Halkbank Dost kredi işinize yarabilir. Halkbank Dost ihtiyaç kredisi ile diğer bankalara olan borçlarınızı kapatabilir, tüm borçlarınızı Halkbank çatısı altında toplayabilirsiniz. Böylelikle nispeten daha uygun taksitlerle borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi özellikleri nelerdir?

Halk Bankası Dost Kredi, diğer bankalarda olan ihtiyaç kredisi taksitlerinizi veya yine diğer bankalarda bulunan kredi kartı borçlarınızı kapatmak (yapılandırmak) için kullanılabilir. Bu bağlamda Dost Kredi kampanyası için bir borç yapılandırma aracı denilebilir. Halkbank dost ihtiyaç kredisinin diğer özelliklerini sıralayalım:

 • Bu kredi için 48 aya kadar vade yapılabiliyor.
 • 2018 yılına ait Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi faiz oranları aylık %1,73‘ten başlıyor. Diğer kredi giderleri eklenince yıllık maliyet %27 civarında oluyor.(48 ay vadeli 10 bin TL kredi için)
 • Dost kredi masrafsız olduğu içi kredi tahsis ücreti alınmıyor. Günümüz bankacılığında masrafsız kredi, kredi tahsis ücreti alınmayan kredi anlamına geliyor. Kredi tahsis ücreti, kredi miktarının binde beşi oranında hesaplanıyor.
 • Bu kredi için hayat sigortası yaptırmak zorunludur. 10.000 TL kredi için 48 ay vade yaptıran 35 yaşındaki erkek müşteri için alınan yıllık sigorta primi ücreti 30 TL civarındadır.

Halkbank Borç Transfer Kredisi İçin Örnek Maliyet Tablosu

10 Bin TL tutarındaki Halkbank borç kapatma kredisi için hazırlanmış maliyet tablosu şöyle:

2018 Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi
Yapılandırma Kredisi Tutarı Borç Kapama Kredisi Vadesi
Faiz Oranı 
Dosya Masrafı Aylık Taksit
Kredinin Yıllık Maliyeti
10.000 TL
48 Ay
%1,73
 YOK 331,08 TL
%27,9628

Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Dost İhtiyaç kredisi başvurusu için Halk Bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor. Bu kredi için baş bir başvuru yolu bulunmuyor.

Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi başvurusu için istenen belgeler?

Kimlik Belgesi: Üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı olan nüfus cüzdanı,ehliyet ya da pasaport kabul edilir.

Gelir Belgesi:

 • Kamu Çalışanları için Bordro
 • Özel Sektör Çalışanları için Bordro veya üzerinde haciz bulunmadığı ibaresi içeren güncel onaylı gelir belgesi, şirket imza sirküleri, SGK hizmet dökümünü,
 • Emekliler için SGK Emekli Belgesi ,emekli maaş hesap cüzdanı.
 • Emekli olan ancak aktif olarak bir iş yerinde sigortalı ve ücretli çalıştığını beyan edenlerden, iş yeri destek prim bildirgesi istenir.
 • Serbest Meslek Sahipleri için güncel vergi levhası, yıllık gelir vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap özeti, Ticaret Sicil Gazetesi istenir.
 • Çiftçiler için çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzları, arazi tapu fotokopileri
 • Ek Gelir Belgeleri: Faiz gelirleri için hesap cüzdanı, kira geliri için tapu, kira kontratı fotokopisi.

İlginizi Çekebilir: Diğer bankaların yapılandırma kampanyalarını karşılaştırmak isterseniz  https://yatırımhaber.com/borc-kapatma-kredisi-2018-kredi-yapilandirma/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bölümüne sorularınızı yazarsanız sorularınız kısa sürede cevaplanacaktır.

İlgili Yazılar

12 Yorum

  1. Bankaya ipotek olarak göstereceğiniz gayrimenkule ait tapu belgesi ile şubelere müracaat ediniz.

 1. selam ben emekli sandığından emekliyim kredimi ödemede güçlük çekiyorum ve 2 3 ay ödemediğim oldu kkb kesin bozuk ama icralık değilim krediden yararlanabilirmiyim sizden cevap bekliyorum e-postama saygılarımla..

  1. Cezaya düşenlere bu kapsamda genelde kredi çıkmamaktadır. Bankanın herhangi bir şubesine giderek veya 0850 222 0 400 – 444 0 400 çağrı merkezi numaralarından birini arayıp durumunuzu anlatınız.

 2. selamlar emekli ola bilmem için 2 sene önce kıredi çektim halk bankasından şu an 10000 tl borcum var 1325 tl maaşın toplamı 490 tl kesiyorlar ben bu borcu kapatma kayıdıla 20.000 kıredi çekmek istiyorum yani 10.000 tl keser 10.000 tl versinler ayrıca 17.000 tl ayrı bi kırediyi de ödüyorum kıredi bu şekilde alabilirmiyim. aydınlatırsanız memnun olurum.

  1. Şimdiye kadar borçlarınızı düzenli şekilde ödediyseniz yani yasal takibe düşmediyseniz kredi alabilirsiniz. Borç kapatma kredisi (yapılandırma) kapsamında finansman almak için herhangi bir Halkbank şubesine müracaat ediniz.

  1. Başka bankaya olan borcunuzu Halkbank’ta yapılandırabilirsiniz. Halk Bankası şubelerine müracaat ediniz.

 3. Benim diğer bankalara borcum var elli bin civarında tek bankada toplamak istiyorum bu mümkünmü

 4. Slm garanti bankasında bir kredim var her ay gecikmeli ödüyorum yani bi 15 gün falan ayrıca iki tane kr edi kartım var bu kampanyadan yararlanabilirmişim??

 5. Diğer bankalara toplam 58.000 civarı kredi borcum var. Düzenli ödüyorum . Bankanizda tek olarak birleştirmek istiyorum ya da yapılandırmak. Mümkün müdür? 4d işçi kadrosundayim ve bankanız maaş müşterisiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı