Konut Kredisi

Halkbank 3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi 2020

Halk Bankası, Hesaplı Evim kampanyası ile taksit ertelemeli konut kredisi veriyor. Kampanyanın güncel faiz ve başvuru bilgilerini sizin için araştırdık. Bütün ayrıntılar aşağıda...

Sponsorlu Reklamlar

Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi adlı kampanyasını güncelledi. Banka Mayıs 2020’den itibaren geçerli olacak faiz oranlarını da açıkladı. Kampanyanın detayları şöyle:

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Kampanyası

Hesaplı Evim Konut Kredisi 2020 kampanyasının özellikleri şöyle:

 • Kampanya kapsamında 15 yıla (180 aya) kadar vade yapılıyor.
 • Kredinin taksit ödemelerine isterseniz 3 ay sonra başlayabiliyorsunuz. Bu sebeple bu kampanyaya taksit ertelemeli konut kredisi de deniliyor.
 • Taksitler için bazı ödeme çeşitleri bulunuyor. Bunlar; aylık eşit taksitli, 3 ayda bir taksit ödeme ve serbest ödeme gibi seçeneklerdir. Müşteriler diledikleri ödeme aralığını seçebilirler.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi 2020 faizleri

Kampanyanın 1 milyon TL’ye kadar olan tutarlar için geçerli faiz oranı %0,94’dur.

Konut Kredisi Hesaplama (Güncel Masraflar)

Kredi Miktarı100 Bin TL
Vade180 Ay
Faiz%0,94
Dosya Masrafı500 TL
Aylık Taksit1.154,24 TL
Diğer Masraflar1.105,76 TL
Halkbank 3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi 2020 Maliyet Tablosu

Halkbank’tan ertelemeli konut kredisi kullananlar aşağıdaki masraflarla karşılaşacaklar:

 • Bu krediyi kullanan vatandaşlardan, kullandıkları kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınacaktır.
 • Halkbank konut kredisi kullanan bir kişiden 950 TL ekspertiz ücreti alınır.
 • Halkbank ipotek tesis ücreti kapsamında 155,76 TL masraf alınır.
 • Kullandığınız konut kredisinin taksitlerini bir kerede topluca bankaya ödemek isterseniz, banka sizden erken ödeme tazminatı alacaktır. Topluca ödeyeceğiniz konut kredisi taksit sayısı 36’dan fazla değilse ödeyeceğiniz toplam tutarın %1’i kadar; 36 aydan fazla ise ödeyeceğiniz toplam tutarın %2’si kadar erken ödeme tazminatı ödemeniz gerekir.
 • Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyasını kullanmak isteyenler, ilgili konuta konut sigortası ve DASK (Zorunlu Deprem Sigortası); kendilerine de hayat sigortası yaptırmak zorundalar.
 • Konut sigortası ve DASK primleri, krediye konu olan konutun değerine göre değişecektir.
 • Hayat sigortası primleri müşterinin yaşına, cinsiyetine, kullandığı krediye tutarına göre değişebilir. Hesaplı evim kampanyası kapsamında 10 yıl vadeli 100.000 TL kredi kullanan 35 yaşındaki erkek müşteri yıllık 210 TL tutarında hayat sigortası primi ödemektedir.

Yukarıdaki rakamlar Halkbank’ın web sayfasından alınmıştır. Sayfa kaynağı: https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/konut-kredileri/hesapli-evim-konut.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Diğer konut kredisi kampanyalarının faiz ve maliyetlerini görmek isterseniz https://yatırımhaber.com/konut-kredisi sayfamızı mutlaka inceleyin.

2020 Halk Bankası Hesaplı Evim Konut Kredisi Başvurusu

Halkbank konut kredisi başvurusu yapabilmek için Halkbank şubelerine müracaat etmeniz gerekmektedir. Gerekli belgelerle birlikte şubelere giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Konut kredisi için istenen belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı (ehliyet veya pasaport da kabul edilir)
 • Gelir Belgesi
 • Satın alınmak istenen evin tapu fotokopisi
 • Kredi kullanmak isteyen kişiye ait ikametgah belgesi (kişi adına kayıtlı ve 3 aydan eski olmayan herhangi bir fatura da kabul edilir)

Vakıfbank’ın düşük faizli konut kredisi kampanyasını mutlaka inceleyin: https://yatırımhaber.com/vakifbank-konut-kredisi-anlasmali-firmalar/

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu