İhtiyaç Kredisi

Halkbank’tan Şehit Yakınlarına ve Gazilere İhtiyaç Kredisi

Bu makalemizde şehit yakınlarına ve gazilere özel olarak verilen ihtiyaç kredisi ürünü olan Halk Bankası Vefa İhtiyaç Kredisi‘ni inceledik. Tüm detaylar aşağıda...

Sponsorlu Reklamlar

Halkbank gazilere ve şehit yakınlarına Vefa adında bir kredi kampanyası düzenledi. Bu kampanya kapsamında şehit yakınlarına ve gazilere dosya masrafsız ihtiyaç ve konut finansmanı sağlanıyor.

Halkbank Vefa Kredisini Özellikleri

Şehit yakınları ve gazilere özel kredi sağlanan bu kampanyanın özelliklerini sıralayalım.

 • Halk Bankası şehit yakınlarına ve gazilere ihtiyaç finansmanı için vade üst limiti 60 aydır. Kredi üst limiti 100.000 TL‘dir.
 • Halkbank vefa kredisinin faiz oranı aylık %0,97 olarak belirlenmiştir.
 • Finansmanın yıllık maliyeti %15 civarında hesaplanıyor.
 • 10.000 TL tutarındaki şehit yakınları ve gazilere ihtiyaç kredisi için 60 ay vade yapıldığı taktirde aylık ödeme miktarı 2.325,17 TL olarak hesaplanıyor.
 • Halkbank gazilere ve şehit yakınlarına ihtiyaç kredisi kullandırırken tahsis ücreti kesintisi yapmıyor. Yani bu ürün için dosya masrafsız denilebilir.
 • Bankanın resmi sayfasında bulunan faiz ve maliyet bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz: https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/ihtiyac-kredileri/vefa-ihtiyac.html

Kimler vefa kredisi alabilir?

Halkbank vefa ihtiyaç kredisinden şehadet belgesi bulunan şehit annesi,babası, eşi ve çocukları faydalanabilir. Muharip gazi belgesi ya da malul gazi belgesi olanlar da vefa kredisini kullanabilirler.

Kampanyaya başvuru nasıl yapılır?

Halkbank vefa ihtiyaç kredisi başvurusu için herhangi bir Halk Bankası şubesini gerekli belgeler ile başvurmanız gerekmektedir.

Başvuru esnasında istenen belgeler nelerdir?

Halkbank vefa ihtiyaç kredisi için istenen belgeler şunlardır:

 • Şehit yakınlarının bu kapsamda finansman kullanabilmesi için banka görevlisine şehadet belgesini sunması isteniyor.
 • Gazilerimizin ise muharip gazi belgesi ya da malul gazi belgesi ibraz etmeleri isteniyor.

Gazilere faizsiz kredi veren banka var mı?

Şu anda hiçbir bankanın şehit yakınlarına ve gazilere özel faizsiz finansmanı bulunmuyor. 0 faizle finansman sağlayan bir kampanya yapılırsa bu makale üzerinden okurlarımıza bildireceğiz,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Aynı kapsamda verilen Vefa konut kredisi kampanyası için hakkında bilgi almak için https://yatırımhaber.com/halk-bankasi-sehit-ailelerine-ve-gazilere-dusuk-faizli-konut-kredisi-veriyor-390/ sayfa adresine hemen tıklayabilirsiniz.

Yorum bölümüne sorularınızı yazarsanız sorularınız kısa sürede cevaplanacaktır.

İlgili Yazılar

16 Yorum

 1. vefa ihtiyaç kredisine başvurduğumda kaç günde kredim onaylanır 15 Temmuz gazisiyim ayrıca malulen emekliyim teşekkürler

  1. 0850 222 0 400 veya 444 0 400 Halkbank çağrı merkezi numaralarından herhangi birini arayıp bilgi alabilirsiniz.

 2. BEN ELAZIĞ HALKBANK ŞUBEYE GİTTİM VE ALAY EDER GİBİ BÖYLE BİRŞEYİ KİM DEDİ DİYE BANA SORDU VE KÜÇÜK ÇAPLI TARTIŞMAK ZORUNDA KALDIM PERSONELİN ADINI SOYADINI VEREBİLİRİM

  1. Çevrenizde bulunan herhangi bir Halkbank şubesine müracaat edebilirsiniz. 0850 222 0 400 veya 444 0 400 numaralarından birini arayıp kredi kullanımı hakkında bilgi alabilirsiniz.

  1. Kampanya aktif olarak görünüyor ama 0850 222 0400 numaralı çağrı merkezini arayıp bilgi istemenizi tavsiye ederim.

 3. Ben malül olmayan ama Gazilik kimliği olan gaziyim.Burada ben Vefa göremiyorum. Ayırt etmeden tüm gazilere denilseydi, bir anlamı olurdu. Bu vefa kredisi Banka reklamından başka işe yaramaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu