Halk Bankası Şehit Ailelerine ve Gazilere Düşük Faizli Konut Kredisi Veriyor

halkbank şehit gazi kredisi

Halk Bankası’nın Vefa Kampanyası kapsamındaki Vefa İhtiyaç Kredisi ve Vefa Taşıt Kredisi’ni önceki yazılarımızda anlatmıştık. Bu yazımızda ise Vefa Konut Kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. Şehit ailelerine ve gazilere düşük faizli konut kredi sağlayan bu kampanyayı inceleyelim.

Vefa konut kredisi özellikleri nelerdir? Vefa konut kredisi kimlere verilir? Vefa konut kredisi faiz oranları kaçtır? Vefa konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Vefa konut kredisi için istenen belgeler nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını bu makalemizde anlattık.

Vefa konut kredisi özellikleri nelerdir?

Halkbank Vefa kapsamında 3 kredi veriyor. Bunlardan biri de Vefa konut kredisi… Şehit ailelerine ve gazilere konut kredisi sağlayan bu kredinin özelliklerini inceleyelim.

  • Vefa konut kredisinde iki tip vade seçeneği var ve bu vadelere göre de faizler oranları belirlenmiş.
  • Vefa konut kredisi faiz oranları 36 aya kadar olan vadeler için aylık %0,80; 36 aydan çok ve en fazla 120 ay olan krediler için de aylık %0,89 olarak belirlenmiş.
  • Gazilere ve şehit ailelerine konut kredisi kapsamında da tahsis ücreti alınmıyor.
  • Gazilere ve şehit ailelerine konut kredisi kapsamında 650 TL civarı ekspertiz ücreti alınıyor.
  • Şehit ailelerine ve gazilere konut kredisi kapsamında 155,76 TL ipotek tesis ücreti alınıyor.

Vefa konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank vefa konut kredisinden şehadet belgesi bulunan şehit annesi,babası, eşi ve çocukları faydalanabilir. Ayrıca muharip gazi ve malul gazi belgesi olan gaziler vefa konut kredisinden faydalanabilir.

Vefa konut kredisi için istenen belgeler nelerdir?

  • Vefa konut kredisi için şehit yakınlarından şehadet belgesi, gazilerden de muharip gazi ya da malul gazi belgesi istenmektedir.
  • Alınacak evin tapu belgesi ile birlikte almak istenilen evin üzerinde ipotek, rehin gibi durumların olmadığını gösteren tapu müdürlüklerinden alacağınız yazılı belge de istenmektedir.

Yorum bölümüne sorularınızı yazarsanız sorularınız kısa sürede cevaplanacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*