Krediler

Halk Bankası Memura Özel Kredi Veriyor

Halkbank kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi veriyor. Kampanyanın ayrıntılarını haberimizin devamında görebilirsiniz...

Halk Bankası kamu personeline çeşitli avantajları olan bir ihtiyaç kredisi veriyor. Kamu çalışanları için hazırlanan bu ihtiyaç kredisi kampanyasının ismi Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi…

Halkbank memur kredisinin özellikleri nelerdir? Halkbank memur kredisi faizi ne kadar? Halkbank memur kredisi ek masrafları nelerdir? Halkbank memur kredisi başvurusu nasıl yapılır? Halkbank memur kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Halkbank memur kredisinin özellikleri nelerdir?

Halkbank memur kredisinin özellikleri :

  • Halkbank kamu personeli kredisi için 48 aya kadar vade yapılıyor.
  • Kamu çalışanlarının kullanabildiği bu kredi için 50.000 TL üst limit belirlenmiş.
  • Halkbank kamu personeli kredisi masrafsız ve masraflı olarak iki şekilde kullanılabilir. Masrafsız kredinin faiz oranı biraz daha yüksektir.

Halkbank memur kredisi faizi ne kadar?

Halkbank memur kredisi faizi masraflı (standart) kredi için %1,67 ; masrafsız kredi için %1,72’dir. Masrafsız krediden tahsis ücreti alınmaz. Bunun dışında standart memur kredisi ile bir farkı yoktur.

Halkbank memur kredisi ek masrafları nelerdir?

Halkbank memur kredisi ek masrafları şöyle:

  • Kamu personeli kredisi için kullanacağınız kredi miktarının binde beşi kadar tahsis ücreti alınır. Masrafsız memur kredisi seçeneği için bu ücret alınmamaktadır.
  • Kredi taksitlerine vade süresince, aylık faiz tutarının %5’i kadar BSMV, %15’İ kadar KKDF masrafı eklenir.
  • Kredi çekecek kişinin hayat sigortası yaptırması şarttır. Sigorta prim ücreti kişiye ve kişinin kullandığı kredi miktarına göre değişir. Örn: 48 ay vade ile 50.000 TL memur kredisi kullanan 35 yaşındaki bir müşteri yıllık ortalama 160 TL kadar prim ücreti ödemektedir.
  • Yukarıdaki ek masraflara faiz masrafları da dahil edildiğinde, Halk Bankası memur kredisinin yıllık maliyeti %19 civarındadır.

Halkbank memur kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Halkbank memur kredisi başvurusu sadece şubelerden yapılabilir.

Halkbank memur kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Halkbank memur kredisi için istenen belgeler :

  • Kamu personeli olan kişiye ait kurum kimliği,
  • Maaş bordrosu,
  • İkametgah belgesi ya da kişiye ait güncel bir fatura.

Mutlaka İnceleyin: Daha uygun faizli kredi kullanmak isterseniz https://yatırımhaber.com/halk-bankasi-kredi-faiz-oranlari-2018/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close