Krediler

Halk Bankası Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi (Güncel 2021)

Halkbank emekli maaş müşterilerine özel kredi veriyor. Kredinin maliyet, faiz ve başvuru bilgilerini araştırdık. Ayrıntılar aşağıda...

Sponsorlu Reklamlar

Halkbank emekli kredisi 2021 kampanyasının Ocak ayı faiz oranları güncellendi. Mutlu Emekli Kredisi kapsamında verilen bu ihtiyaç kredisinin örnek maliyet hesaplama tablosu şöyle:

Üst Limit100.000 TL
Vade36 Ay
Faiz Oranı%1,69
Tahsis Ücreti525 TL
Aylık Taksit3.940,95 TL
Yıllık Maliyet
Oranı
%27,7356
Halkbank emekli kredisi 2021

DİKKAT: Yukarıdaki faiz oranından faydalanabilmek için aşağıdaki şartları kabul etmeniz gerekir:

 • Limiti kredi tutarından az olmamak üzere kredili mevduat hesabı (Açık Hesap) açtırmak.
 • Kredi kartı başvurusu yapmak.
 • En az iki tane otomatik ödeme talimatı vermek.
 • Hayat sigortası yaptırmak.
 • İnternet şubesi, Halkbank Diyalog veya mobil bankacılık uygulamalarından en az birine kayıt olmak.

Halkbank’ın Mutlu Emekli kredi hesaplama aracını kullanmak isterseniz bu  bağlantıyı ziyaret ediniz: https://www.halkbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/emeklilere-ozel/mutlu-emekli.html

DİKKAT: Ziraat Bankası emeklilere uygun faizli kredi veriyor. Detaylı bilgi için hemen tıklayın: https://yatırımhaber.com/ziraat-bankasi-emekli-kredisi/

Halk Bankası Mutlu Emekli Kredisi özellikleri nelerdir?

Emekli vatandaşlar için hazırlanan bu kampanyanın özellikleri şunlardır:

 • Diğer ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi bu kredi için de 36 aya kadar vade yapılır. Kredinin üst limiti 100 bin TL’dir.
 • Halkbank emekli kredisi faiz oranı dosya masrafsız kredi için %1,69; standart mutlu emekli kredisi için %1,74’tür.
 • Bu krediden %0,5 yani binde beş oranında kredi tahsis ücreti alınır. Bu ücret bir kereye mahsus ve peşinen alınmaktadır.
 • Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) ve KKDF (Kredi Kaynak Destekleme Fonu) kesintileri bu üründen de alınır.
 • Mutlu emekli kredisi alabilmek için hayat sigortası yaptırmak koşuldur. Sigorta Halkbank’a veya başka bir sigorta firmasına yaptırılabilir.
 • Mutlu emekli kredisi kapsamında 10.000 TL’lik ihtiyaç kredisini 36 ay vadeyle kullanan 50 yaşındaki emekli müşteri yıllık 100 TL civarında hayat sigortası primi ödemektedir.

Emekli Kredisi için kimler başvuru yapabilir?

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi’ne başvurmak için emekli olmak ve emekli maaşını Halkbank’tan almak yani bankanın maaş müşterisi olmak gerekiyor.

Emekliye Kredi Halkbank

Şartlara uyan tüm emekliler, gerekli evrakları yanlarında getirmek koşuluyla, tüm Halkbank şubelerinden başvuru yapabilirler.

İstenen belgeler

Bankanın maaş müşterisi olduğunuzdan üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı olan bir kimlikle şubelere müracaat etmeniz yeterlidir.

Mutlaka Okuyun: Bağkur borcu olanlar kredi kullanarak emekli olabilirler. Bağkur emeklilik kredisi hakkında bilgi almak isterseniz https://yatırımhaber.com/bagkur-borcu-olanlara-emeklilik-kredisi-2017/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bize soru sormak isterseniz alttaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz…

İlgili Yazılar

2 Yorum

 1. iyi günler yurt disi emeklilik borclanmasi yapmak istiyorum kredi alma sansim varmi bilgilendirirseniz sevinirim simdiden tesekkürler

  1. size burdan kimse cevap vermeyecek günay hanım emin olun.ben çok araştırdım hiç bir banka yurt dışı borçlanması yapmıyor.anca tüketici kredisi veriyorlar yüksek faizle ondada gelir belgesi istiyorlar.işimiz 2019 da başbakanın emriyle yapılacak bir yeni anlaşmaya kaldı.kısacası berbat bir durum.bende bekliyorum yasa çıksın diye ama hükümetin umrumda değiliz gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu