Krediler

Halk Bankası Mutlu Emekli Kredisi (Güncel 2018)

Halkbank emekli maaş müşterilerine özel kredi veriyor. Kredinin maliyet, faiz ve başvuru bilgilerini araştırdık. Ayrıntılar aşağıda...

Halk Bankası emekli vatandaşlara çeşitli avantajları olan kredi imkanları sunuyor. Emekli kredisi için diğer ihtiyaç kredilerine göre biraz daha uygun faizlidir diyebiliriz. Mutlu Emekli Kredisi kapsamında  verilen bu ihtiyaç kredisini bu makalemizde araştırdık.

Halk Bankası Mutlu Emekli Kredisi özellikleri nelerdir?

Emekli vatandaşlar için hazırlanan bu kampanyanın özellikleri şunlardır:

  • Diğer ihtiyaç kredilerinde de olduğu gibi bu kredi için de 48 aya kadar vade yapılır. Kredinin üst limiti 50 bin TL’dir.
  • Halkbank emekli kredisi faiz oranı dosya masrafsız kredi için %1,68; standart mutlu emekli kredisi için %1,63’tür.
  • Bu krediden %0,5 yani binde beş oranında kredi tahsis ücreti alınır. Bu ücret bir kereye mahsus alınmaktadır.
  • Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) ve KKDF (Kredi Kaynak Destekleme Fonu) kesintileri bu kredi için de yapılır.
  • Mutlu emekli kredisi alabilmek için hayat sigortası yaptırmak şart koşulur.
  • Mutlu emekli kredisi kapsamında 10.000 TL’lik ihtiyaç kredisine 48 ay vade yaptıran 50 yaşındaki emekli müşteri yıllık 100 TL civarında hayat sigortası primi ödemektedir.

2018’e Ait Güncel Maliyet Hesaplama

  • 48 ay vadeli 15 bin TL standart (dosya masraflı) emekli kredisi kullanan müşteri, aylık 484,66 TL’lik taksitlerle vade sonunda bankaya 23.263,68 TL ödeyecektir.
  • 48 ay vadeli 15 bin TL dosya masrafsız emekli kredisi kullanan müşteri, aylık 490,62 TL’lik taksitlerle vade sonunda bankaya 23.549,76 TL ödeyecektir.

Emekli Kredisi için kimler başvuru yapabilir?

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi’ne başvurmak için emekli olmak ve emekli maaşını Halkbank’tan almak yani bankanın maaş müşterisi olmak gerekiyor.

Emekliye Kredi Halkbank

Şartlara uyan tüm emekliler, gerekli evrakları yanlarında getirmek koşuluyla, tüm Halkbank şubelerinden başvuru yapabilirler.

İstenen belgeler

Bankanın maaş müşterisi olduğunuzdan üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı olan bir kimlikle şubelere müracaat etmeniz yeterlidir.

Mutlaka Okuyun: Bağkur borcu olanlar kredi kullanarak emekli olabilirler. Bağkur emeklilik kredisi hakkında bilgi almak isterseniz https://yatırımhaber.com/bagkur-borcu-olanlara-emeklilik-kredisi-2017/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir Yorum

  1. iyi günler yurt disi emeklilik borclanmasi yapmak istiyorum kredi alma sansim varmi bilgilendirirseniz sevinirim simdiden tesekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close