İhtiyaç Kredisi

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2020 (Faiz ve Başvuru)

Sponsorlu Reklamlar

Gelir belgesiz kredi veren bankalar ve 2020 yılına ait kampanyaları şunlardır:

BankaFaiz OranıÜst Limit
Cepteteb%0,95-%1,4350.000 TL 
İncele
ING Bank%0,99-%2,29 100.000 TL 
İncele
Denizbank%0,99-%1,6980.000 TL 
İncele
Enpara%1,21-%1,2960.000 TL 
İncele
Nkolay%1,39-%1,8960.000 TL 
İncele

Başvuru ve detaylı maliyet incelemesi için yukarıdaki tablodaki “incele” sekmelerini kullanabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Ne Demek?

Bankadan finansman alabilmek için ödeme geçmişinizin temiz olması yani kredi notunuzun uygun olması ve sabit bir gelire sahip olmanız gerekiyor. Bankalarla olan borç-ödeme ilişkinizde bir sorun yoksa notunuz, finansman kullanabilmeniz için yeterli olacaktır. Bu durumdaki tüketiciler şubeye gitmeden kredi kullanabiliyor. Dolayısıyla evden çıkmadan kefilsiz evraksız kredi kullanma imkanınız oluyor. Gelir belgesi olmadan kredi kullanmak bu şekilde açıklanabilir.

Yukarıda açıkladığımız durumda olan kişiler zaten hemen başvuru yapıp hızlı bir şekilde paralarını alabilirler. Asıl sorun ise geliri olmayan vatandaşların finansman kullanma durumudur. Açık konuşmak gerekirse skor uygun olmadan, ek gelir olmadan veya SGK hizmet dökümü olmadan kredi kullanmak imkansıza yakındır. Biz bu durumda olanların izlemesi gereken yöntemleri aşağıdaki başlıkta belirttik. Bankalara ve resmi finansman kuruluşlarına başvurmadan önce tavsiyelerimizi dikkate almanız yararlı olacaktır.

Gelir belgesiz kredi nasıl alınır?

Bankalar tüketicilere finansman verebilmek için tüketicinin önce skoruna, sonra da gelirine bakarlar. Kefilsiz maaş bordrosuz kredi kullanabilmeniz için kredi notunuzun 1100 ve üzerinde olması gerekmektedir. Bankaların gözündeki en önemli kriter bu nottur. Skoru bu seviyeden düşük olan tüketicilerin kefilsiz maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi kullanmaları mümkün değildir. Bu şartı sağlıyorsanız aşağıdaki yolları denemek suretiyle kefilsiz maaş bordrosuz kredikullanabilirsiniz. Bankalardan gelir belgesiz ya da maaş bordrosuz kredi almanın birkaç yolu var. Bunları madde madde inceleyelim:

Ek gelirlerinizi belgeleyerek finansman alma

Konut, iş yeri gibi gayrimenkullerinizden kira geliri elde ediyorsanız bunu belgeleyerek bankalara başvuru yapabilirsiniz. Kira kontratı ve tapu belgesi ile bankalara müracaat ederseniz finansman alma ihtimaliniz artacaktır. Kira geliri dışında bankalar tarafında kabul edilebilen diğer bir ek gelir türü ise faiz geliridir. Herhangi bir bankada belli miktarda paranız var ve bu paradan elde ettiğiniz düzenli bir faiz geliriniz varsa; bankalara ilgili hesaba ait hesap cüzdanıyla müracaat edebilir ve finansman alabilirsiniz.

İpotekli başvuru yapma

Sahibi olduğunuz ev, iş yeri, arsa ve taşıtları bankalara ipotek ettirerek de kefilsiz belgesiz kredi kullanabilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için https://yatırımhaber.com/gayrimenkul-ipotekli-kredi-veren-bankalar/ adlı bağlantımızı hemen ziyaret edebilirsiniz.

Kefille başvuru yapma

Gelir belgesi olmayanlara finansman imkanı kefille de sağlanabilir. Finansman talebiniz reddedilmişse bir kefil bularak tekrar başvuru yapabilirsiniz. Ancak kefilinizin sabit bir gelir olması ve notunun iyi olması gerekir. Aksi taktirde başvurunuz tekrar reddedilir. Yukarıda verdiğimiz yöntemlerle finansman alabilmeniz için bir mutlaka bir gayrimenkulünüzün olması yani mal sahibi olmanız gerekiyor. Peki, sigortalı olarak çalışmayan, belgelenebilir bir geliri olmayan, herhangi bir gayrimenkul ya da taşıta da sahip olmayan kişiler bankalardan olumlu cevap alabilir mi?

Hiçbir geliri ve malı olmayanlar finansman kullanabilir mi?

Yukarıdaki yöntemlerde kişinin mutlaka bir mal varlığına veya ek gelire sahip olması gerektiğinden bahsettik. Peki, hiçbir şekilde geliri olmayana kredi çıkar mı? Serbest çalışanlar, evden çalışanlar, internetten gelir elde edenler, ev hanımları kısacası geliri olup da bu gelirini belgeleyemeyenler ya da hiçbir geliri olmayan kişiler aşağıdaki yöntemlerle bordrosuz kredi kullanabilirler:

  • Banka kartı kullanıyorsanız ve borçlarınızı bugüne kadar düzenli ödediyseniz; kartı aldığınız bankaya başvuru yapmanız mantıklı olacaktır. Kart kullanıcısı olduğunuz için kredi notunuz hesaplanabilir durumdadır. Kart ödemelerini düzenli yaptıysanız notunuz bankanın gözüne batmayacaktır. Bu sebeple hızlı kredi kullanma ihtimaliniz yükselecektir.
  • Bankaya bir yakınınızı kefil olarak göstererek bankadan finansman almanız da mümkündür. Düzenli bir geliri olan ya da mal varlığı olan bir kefil, bankalardan onay almanıza yardımcı olabilir.

İşsizlere kefilsiz kredi veren banka var mıdır?

Kişinin herhangi bir geliri yoksa bankalardan finansman onayı alması çok zordur. Bankalar genellikle, geliri olmayana kredi vermemektedir. Ancak geçmişte finansman kullanan ve ödemelerin düzenli yapan; hali hazırda banka kartı kullanan ve borçları yüzünden temerrüde düşmemiş işsizlere onay çıkabilir. Bunun sebebi kişinin kredi notunun olumlu olmasıdır. Yukarıdaki şartları sağlıyorsanız öncelikle müşterisi olduğunuz bankaya finansman ya da kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Sonuç olumsuz olursa aşağıda kefilsiz evraksız kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Listede bulunan bankalara başvuru yapabilirsiniz.

Google adsense geliri ile banka kredisi kullanılır mı?

Günümüzde İnternet reklamcılığı ya da Google adsense reklamcılığıyla kazanç sağlayan binlerce kişi bulunuyor. Bankalar bu gelir türüne hala yabancı oldukları için adsense geliriniz olsa bile size onay vermeye soğuk bakıyor.

Bu durumda olup da banka kredisi kullanmak isteyenler için tek çözüm bir şirket kurup reklam gelirlerini kayıt altına almaktır. Böylece gelirinizi bankaya resmi olarak beyan edebilirsiniz.

Kara Listedekiler Gelir Belgesiz Kredi Alabilir Mi?

Bankalara olan kredi veya kredi kartı borçlarınızı zamanında ödeyemezseniz kredi siciliniz bozulacaktır. Halk arasında bu duruma kara listeye düşmek denilmektedir. Kara listeye düştükten sonra borçlarınızı tamamen ödeseniz dahi; borç kapatma tarihinden itibaren 5 yıl boyunca kara listede kalmaya devam edeceksiniz. Bu süre zarfında da bankalardan finansman kullanmanız, hatta kredi kartı almanız bile çok zorlaşacaktır. Peki, bu durumda olanlar kefilsiz gelir belgesiz finansman kullanabilir mi?

Kara listede olanların normal şartlarda gelir belgesiz ve kefilsiz finansman kullanabilmesi imkansızdır. Bu kişiler Kredi Kayıt Bürosu’nun verilerine göre cezalı durumda oldukları için normal şartlarda hiçbir banka bu kişilere finansman vermeyecektir.

Kara listedeki vatandaşlar devletin birkaç senede bir çıkardığı ”sicil affı” yasalarının yaptırımıyla normal yollarla kredi kullanabilirler. Bu noktada devletin çıkardığı sicil affı yasasının kapsamı ve yaptırım gücü çok önemli rol oynayacaktır. 2017 sicil affı yasasının bankalara hiçbir yaptırımı olmamış ve bu yasa vatandaşları hayal kırıklığına uğratmıştı.

İlgili Yazılar

10 Yorum

  1. yazı için teşekkürler. sigortam yatmıyor kredi çekmek için sizin yaptığınız liste çok faydalı oldu. diğer sitelerde hep yanlış bilgiler var.

  2. BAĞKURA 23000 TL.BORCUM VAR.YATIRIP EMEKLİ OLACAĞIM BANA NASIL YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ

  3. dÜN AKŞAM 21.00 DOLAYINDA DOLANDIRICI TARAFINDAN ARANDIM. tc KİMLİĞİMİ VERDİM. KREDİ ADIMA ÇEKEBİLİRMİ? bANA YARDIMCI OLUN LÜFEN..

    1. Aynı kişi sizi arayıp telefonunuza mesaj gönderileceğini söyleyebilir ve mesajdaki şifreyi ona söylemenizi isteyebilir. Bu durumda mesajdaki şifreyi sizi arayan kişiye kesinlikle söylemeyiniz.

  4. Kredi puannm düşük borç kapatma kredisi istiyorum 50bin lazım 72ay vadeli yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu