Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2018 (Kefilsiz Kredi)

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Banka şubelerine kredi için müracaat ettiğinizde sizden bazı belgeler istenecektir. Bu belgelerden en önemlisi gelir belgesidir. Günümüzde gelir belgesiz olarak kredi kullanmak zorlaştı. Ancak gelir belgesiz kredi veren bankalar mevcut. Bu makaleyi, gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında yaptığımız bir araştırma sonucu oluşturduk. Makalemizde şu soruların cevaplarını verdik:

Kefilsiz belgesiz kredi nasıl alınır? Serbest çalışanlar nasıl kredi alabilirler? Google adsense geliriyle banka kredisi kullanılır mı? Gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileridir?

Gelir Belgesiz Kredi Ne Demek?

Banka kredisi kullanmak için kredi ve kredi kartı geçmişinizin (kredi notu) olumlu olması ya da sabit bir gelir kaynağınızın olması gerekiyor. Bankalarla olan borç-ödeme ilişkinizde bir sorun yoksa kredi notunuz, kredi kullanabilmeniz için yeterli olacaktır. İşte bu durumlarda şubeye gitmeden kredi kullanımı mümkün oluyor. Dolayısıyla evden çıkmadan kefilsiz evraksız kredi kullanma imkanınız oluyor. Gelir belgesi olmadan kredi kullanmak bu şekilde açıklanabilir.

Yukarıda açıkladığımız durumda olan kişiler zaten hemen kredi başvurusu yapıp hızlı bir şekilde kredi kullanabilirler. Asıl sorun ise sigortasız olan yani geliri olmayan vatandaşların kredi kullanma durumudur. Bize en çok gelen sorular ”Sigortam yok kredi çekebilir miyim? Sigortasız kredi çekme imkanı var mıdır? Sigortasız kredi veren bankalar hangileri? Herhangi bir işte sigortalı olarak çalışmayana kredi veren banka var mı?” gibi sorulardır.

Açık konuşmak gerekirse kredi notu uygun olmadan, ek gelir olmadan veya SGK hizmet dökümü olmadan sigortasız kredi kullanmak imkansıza yakındır. Ancak biz bu durumda olanların izlemesi gereken yöntemleri aşağıda gösterdik. Verdiğimiz taktikleri uygulayarak bankalardan sigortasız kredi alabilme imkanınız doğacaktır. Bankalara ve resmi kredi kuruluşlarına başvurmadan önce tavsiyelerimizi dikkate almanız yararlı olacaktır.

Gelir belgesiz kredi nasıl alınır?

Bankalar tüketicilere kredi verebilmek için tüketicinin önce kredi notuna, sonra da gelirine bakarlar. Peki, bankalar gelir belgesi olmayanlara kredi verir mi? Geliri olmayana kredi çıkar mı?

Kefilsiz maaş bordrosuz kredi kullanabilmeniz için kredi notunuzun 1100 ve üzerinde olması gerekmektedir. Bankaların gözündeki en önemli kriter kredi notudur. Kredi skoru bu seviyeden düşük olan tüketicilerin kefilsiz maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi kullanmaları mümkün değildir. Bu şartı sağlıyorsanız aşağıdaki yolları denemek suretiyle kefilsiz maaş bordrosuz kredi kullanabilirsiniz.

Bankalardan gelir belgesiz ya da maaş bordrosuz kredi almanın birkaç yolu var. Bunları madde madde inceleyelim:

Ek gelirlerinizi belgeleyerek kredi alma

Konut, iş yeri gibi gayrimenkullerinizden kira geliri elde ediyorsanız bunu belgeleyerek bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kira kontratı ve tapu belgesi ile bankalara müracaat ederseniz kredi alma ihtimaliniz artacaktır. Kira geliri dışında bankalar tarafında kabul edilebilen diğer bir ek gelir türü ise faiz geliridir. Herhangi bir bankada belli miktarda paranız var ve bu paradan elde ettiğiniz düzenli bir faiz geliriniz varsa; bankalara ilgili hesaba ait hesap cüzdanıyla müracaat edebilir ve kredi kullanabilirsiniz.

İpotekli kredi alma

Sahibi olduğunuz ev, iş yeri, arsa ve taşıtları bankalara ipotek ettirerek de kefilsiz belgesiz kredi kullanabilirsiniz. İpotekli krediler hakkında ayrıntılı bilgi almak için ‘‘ Gayrimenkul İpotekli Kredi Veren Bankalar ’’ adlı makalemize tıklayınız.

Kefilli Kredi Alma

Gelir belgesi olmayanlara kredi imkanı kefille de sağlanabilir. Kredi talebiniz reddedilmişse bir kefil bularak tekrar başvuru yapabilirsiniz. Ancak kefilinizin sabit bir gelir olması ve kredi skorunun iyi olması gerekir. Aksi taktirde başvurunuz tekrar reddedilir.

Yukarıda verdiğimiz yöntemlerle kredi alabilmeniz için bir mutlaka bir gayrimenkulünüzün olması yani mal sahibi olmanız gerekiyor. Peki, sigortalı olarak çalışmayan, belgelenebilir bir geliri olmayan, herhangi bir gayrimenkul ya da taşıta da sahip olmayan kişiler kredi kullanabilir mi?

Sigortalı olarak çalışmayan, belgelenebilir bir geliri olmayan, herhangi bir gayrimenkul ya da taşıta sahip olmayan kişiler kredi kullanabilir mi?

Yukarıdaki yöntemlerde kişinin mutlaka bir mal varlığına veya ek gelire sahip olması gerektiğinden bahsettik. Peki, hiçbir şekilde geliri olmayana kredi çıkar mı?

Serbest çalışanlar, evden çalışanlar, internetten gelir elde edenler, ev hanımları kısacası geliri olup da bu gelirini belgeleyemeyenler ya da hiçbir geliri olmayan kişiler aşağıdaki yöntemlerle bordrosuz kredi kullanabilirler:

  • Kredi kartı kullanıyorsanız ve borçlarınızı bugüne kadar düzenli ödediyseniz; kredi kartı aldığınız bankaya kredi başvurusu yapmanız mantıklı olacaktır. Kredi kartı kullanıcısı olduğunuz için kredi notunuz hesaplanabilir durumdadır. Kart ödemelerini düzenli yaptıysanız kredi notunuz bankanın gözüne batmayacaktır. Bu sebeple hızlı kredi kullanma ihtimaliniz yükselecektir.
  • Bankaya bir yakınınızı kefil olarak göstererek bankadan kredi almanız da mümkündür. Düzenli bir geliri olan ya da mal varlığı olan bir kefil, bankalardan kredi kullanmanıza yardımcı olabilir.

İşsizlere kefilsiz kredi veren banka var mıdır?

Kişinin herhangi bir geliri yoksa kredi kullanması çok zordur. Bankalar genellikle, geliri olmayana kredi vermemektedir. Ancak geçmişte kredi kullanan ve ödemelerin düzenli yapan; hali hazırda kredi kartı kullanan ve borçları yüzünden temerrüde düşmemiş işsizlere kredi çıkabilir. Bunun sebebi kişinin kredi notunun olumlu olmasıdır. Yukarıdaki şartları sağlıyorsanız öncelikle müşterisi olduğunuz bankaya kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Sonuç olumsuz olursa aşağıda kefilsiz evraksız kredi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Listede bulunan bankalara başvuru yapabilirsiniz.

Google adsense geliriyle banka kredisi kullanılır mı?

Günümüzde İnternet reklamcılığı ya da Google adsense geliriyle geçinenlerin sayısı arttı. Google Adsense politikalarına göre Adsense gelirinizi kimseyle paylaşmamanız gerekiyor. Zaten bankalar da bu gelir türüne hala yabancı oldukları için adsense geliriniz olsa bile size kredi vermeye soğuk bakıyor. İnternet reklamcılığı yaparak Google adsense geliriyle banka kredisi kullanmak isteyen arkadaşlar da yukarıdaki yöntemleri deneyebilirler. Şimdi asıl konumuza dönelim ve bordrosuz kredi veren bankalar hakkında bilgi verelim.

Gelir Belgesiz Kredi
Bordrosuz Kredi Veren Banklar

Bordrosuz kredi veren bankalar hangileridir?

Müşterilerine en kolay kredi veren bankalar hakkında başvuru, maliyet ve faiz oranları konulu bir inceleme yaptık. 2018 yılında gelir belgesiz ve bordrosuz kredi veren bankalar şunlardır:

BANKA ADI BORDROSUZ KREDİ FAİZİ BORDROSUZ KREDİ ÜST LİMİTİ
Enpara.com %1,55 30.000 TL
Nkolaykredi.com.tr %2,39 30.000 TL
Cepteteb.com.tr %1,49 – %1,54 arasında 30.000 TL
ING Bank %1,59 – %1,79 arasında 50.000 TL
Denizbank %1,44 – %1,84 arasında 55.000 TL

Yukarıdaki faiz oranları güncellenmiştir.

Enpara.com bordrosuz ihtiyaç kredisi

Enpara.com QNB Finansbank’a bağlı olan ve şubesiz bankacılık hizmeti veren bir mobil bankacılık ürünüdür. Bu uygulama ile bütün bankacılık işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Kefil istemeyen bankalar arasındaki Enpara ile kefilsiz belgesiz kredi kullanabilir ve bunu akıllı telefonunuzla anında yapabilirsiniz. Bordrosuz kredi kullanabilmeniz için Enpara müşterisi olmanız gerekmektedir. Enpara müşterisi olmak için de şubelere gitmeniz gerekmez. İstediğiniz an internetten başvuru yapabilirsiniz. Kısa sürede size dönüş yapılır ve gerekli belgeleri imzalamanız için evinize kadar personel gönderilir. Evinize gelen Enpara personeli gerekli belgeleri yanında getirir ve birkaç imzayla Enpara müşterisi olmuş olursunuz. Müşteri olduktan sonra Enpara.com akıllı telefon uygulamasını kullanarak gelir belgesiz ve kefilsiz olarak anında kredi kullanabilirsiniz. Enpara’ya müşteri olmadan hızlı kredi başvurusu yaparsanız; müşterisi temsilcisi evinize kadar gelip sizi müşteri yapar ve kredi evraklarını da yanında getirerek evden çıkmadan kredi kullanmanızı sağlar. Gelir belgesi olmayan kişilere kredi imkanı bu şekilde sağlanabilir.

Enpara kadar kefilsiz belgesiz kredi veriyor? Enpara bordrosuz kredi özellikleri nelerdir?

Anında kredi veren bankalar arasında yer alan Enpara’dan ile 30 bin TL’ye kadar gelir belgesiz ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Kredi için tahsis ücreti alınmaz. Hayat sigortası yaptırılır. Enpara gelir belgesiz ihtiyaç kredisi faizleri %1,55 olarak uygulanıyor. Bu rakam net faizdir. Krediye uygulanan vergiler ve primler ile birlikte aşağıdaki gibi bir maliyet ortaya çıkacaktır.

Enpara’dan kullanacağınız 30 bin TL gelir belgesiz kredinin maliyeti ne kadar?

Enpara’dan 48 ay vadeli olarak 30 bin TL hızlı kredi kullanırsanız, aylık 950,40 TL taksitlerle vade sonu ödeyeceğiniz toplam para 45.619,40 TL’dir. Sigorta ücreti hariç yıllık efektif maliyet ise %24,7512 oranında olacaktır. Anında kredi veren Enpara hakkında daha fazla bilgi için https://yatırımhaber.com/enpara-com-gelir-belgesiz-kredi/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz . Sigortasız kredi veren bankalar arasına Enpara’yı alabiliriz. Ancak sigortasız kredi kullanımı için kredi skorunuzun mutlaka olumlu olması gerekir.

Evden çıkmadan kredi kullanmanıza imkan sağlayan ürünlerden biri de Nkolay…

Nkolaykredi gelir belgesiz ve ihtiyaç kredisi

Nkolay.com.tr de Enpara gibi şubesiz bankacılık hizmeti veriyor. Kefil istemeyen bankalar listesinde olan Nkolay’a internet üzerinden kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz. Aktfbank müşterisiyseniz kredinizi anında hesaba yatar. Müşteri olmasanız da hızlı kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuzu onaylanırsa, kefilsiz kredi kullanmak için ve müşteri olmak için gerekli olan belgeler kuryeyle size gönderilir. Böylece şubesiz ve gelir belgesiz ihtiyaç kredisi kullanmış olursunuz. N kolay kredi 30 bin TL’ye kadar kefilsiz gelir belgesiz kredi veriyor. Nkolay’ın ihtiyaç kredisi faizi %2,39 olarak uygulanıyor. Kullanacağınız krediden binde beş oranında kredi tahsis ücreti alınıyor. Hayat sigortası yaptırmak zorunlu tutulmuyor. Nkolay’ tamamen sanal bankacılık yapıyor. Bu sebeple evraksız kredi veren bankalar arasında yer alıyor.

Nkolay’dan kullanacağınız 30 bin TL gelir belgesiz kredinin maliyeti ne kadar?

Anında kredi veren bankalar arasındaki Nkolaydan’dan 48 ay vadeli olarak 30 bin TL evraksız kredi kullanırsanız, aylık 1.158,57 TL’lik taksitlerle vade sonu ödeyeceğiniz toplam para 55.611,51 TL’dir. Evraksız kredi veren Nkolay’ın ihtiyaç kredisi hakkında daha fazla bilgi için https://yatırımhaber.com/nkolaykredi-com-gelir-belgesiz-kredi/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Cepteteb bordrosuz ihtiyaç kredisi

Cepteteb, TEB müşterilerinin kullanabildiği bir şubesiz bankacılık uygulamasıdır. Cepteteb üzerinden 30.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu krediyi kullanmak için hayat sigortası yaptırmak zorunludur. Dosya masrafsız ve kolay kredi veren bankalar arasında olan Cepteteb bu krediden tahsis ücreti almamaktadır. Cepteteb kefilsiz kredi faizleri vade sayısına göre şöyle değişiyor:

  • 24 aya kadar olan vadelerde aylık %1,49
  • 25-48 ay aralığındaki vadelerde aylık %1,54 oranında faiz uygulanır. En uygun ihtiyaç kredisi faiz oranı Cepteteb için %1,49’dur. Bu faizler net faiz oranıdır. Vergiler ve hayat sigortası işin içine girdiğinde aşağıdaki gibi bir maliyetle karşılaşacaksınız:

Cepteteb’den kullanacağınız 30 bin TL gelir belgesiz kredinin maliyeti ne kadar?

Cepteteb’den 48 ay vadeli olarak 30 bin TL evraksız kredi kullanırsanız, aylık 948,05 TL’lik taksitlerle vade sonu ödeyeceğiniz toplam para 45.506,53 TL’dir. Yıllık efektif faiz ise % 24.5748 oranında olacaktır. Kredi kampanyalarını kıyaslayan okurlarımız efektif faizlere mutlaka baksınlar. Çünkü asıl maliyeti gösteren birim efektif faiz oranıdır.

Dosya masrafsız kredi veren Cepteteb’in verdiği kefilsiz kredi hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz https://yatırımhaber.com/cepteteb-gelir-belgesiz-kredi-basvurusu/ adresine tıklayınız.

Ingbank bordrosuz ihtiyaç kredisi

Ingbank şubesiz bankacılık kanallarıyla tüketicilere kefilsiz kredi başvurusu yaptırıyor. Ing, müşterilerinden bazen gelir belgesi isteyebiliyor. Ama yine de şansınızı deneyebilirsiniz. Ing’ye sms ile ya da internet üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz ve şubeye gitmeden kredi kullanabilirsiniz. Ing’den sms ile kredi kullanmak isteyen okurlarımız https://yatırımhaber.com/ing-2205-sms-ile-kredi-basvurusu-441/ adresini ziyaret edebilir.

Ing’den gelir belgesiz ve şubesiz olarak anında kullanabileceğiniz kredi üst limiti 50 bin TL’dir. Krediden kredi tahsis ücreti alınıyor. Kredi müşterilerine hayat sigortası yaptırılıyor. Gelir belgesi olmayan kişilere kredi çıkması zor olsa da denemekte ING’yi denemekte fayda var.

Ingbank’tan kullanacağınız 30 bin TL gelir belgesiz ve kefilsiz kredi maliyeti ne kadar?

Ingbank’tan 48 ay vadeli olarak 30 bin TL kefilsiz evraksız kredi kullanırsanız, aylık 960 TL’lik taksitlerle vade sonu ödeyeceğiniz toplam para 46.222 TL’dir. Bu hesap aylık %1,59’luk net faize göre yapılmıştır.

Denizbank gelir belgesiz ihtiyaç kredisi

Denizbank sms aracılığı ile gelir belgesiz ve evraksız kredi veriyor. Denizbank’tan evraksız kredi kullanmak isterseniz https://yatırımhaber.com/denizbank-sms-kredi-basvurusu-3280-448/ adresine tıklayınız. Denizbank evraksız kredi kapsamında 55 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Başvuru için KREDİM yazın bir boşluk bırakın T.C. kimlik numaranızı yazarak 3280’e gönderin. Başvurunuz kısa sürede sonuçlanır ve kredi almaya hak kazananlar herhangi bir Denizbank şubesine gidip, sadece nüfus cüzdanı ibraz ederek kredi kullanabilirler. Denizbank müşterileri internet bankacılığı üzerinden başvuru onayı alırlarsa şubeye gitmeden kredi kullanabilirler. Gelir belgesi olmayan kişilere kredi bu şekilde çıkabiliyor. Düşük bir ihtimal de olsa şansınızı deneyebilirsiniz.

Denizbank’tan kullanacağınız 30 bin TL gelir belgesiz ve kefilsiz kredi maliyeti ne kadar?

Denizbank’tan 48 ay vadeli olarak 30 bin TL evraksız kredi kullanırsanız, aylık 1020 TL’lik taksitlerle vade sonu ödeyeceğiniz toplam para 49.106 TL’dir. Bu hesap yapılırken %1,84 oranındaki faiz kullanılmıştır. Sms ile kredi başvurusu yaptıran diğer bankalar hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz http://yatırımhaber.com/sms-ile-kredi-veren-bankalar-hangileri-420/ adlı bağlantıya tıklayabilirsiniz. Efektif faizlere bakıldığın yukarıdaki örnek tutar ve vadeler için en uygun ihtiyaç kredisi Cepteteb tarafından verilmektedir.

Kara Listede Olanlar Gelir Belgesiz Kredi Kullanabilir Mi?

Bankalardan alınan kredilerin veya kredi kartlarının borçlarını zamanında ödeyemediğiniz ve borçlarınızı yapılandırarak bankalarla anlaşmadığınız zamanlarda kredi siciliniz bozulacaktır. Halk arasında bu duruma kara listeye düşmek denilmektedir. Kara listeye düştükten sonra borçlarınızı tamamen ödeseniz dahi; borç kapama tarihinden itibaren 5 yıl boyunca kara listede kalmaya devam edeceksiniz. Bu süre zarfında da bankalardan kredi kullanmanız, hatta kredi kartı almanız bile çok zorlaşacaktır. Bunun sebebi ise kredi notunuzun, tabiri caizse, yerle bir olmasıdır. Peki, bu durumda olanlar kefilsiz gelir belgesiz kredi kullanabilir mi?

Kara listede olanların normal şartlarda gelir belgesiz ve kefilsiz kredi kullanabilmesi çok zordur. Bu kişiler Kredi Kayıt Bürosu’nun verilerine göre cezalı durumda ve kara listede oldukları için normal şartlarda hiçbir banka bu kişilere kredi vermeyecektir. Bankalar bu kişilere sadece devletin birkaç senede bir çıkardığı sicil affı yasalarının yaptırımıyla kredi verebilirler. Bu noktada devletin çıkardığı sicil affı yasasının kapsamı ve yaptırım gücü çok önemli rol oynayacaktır. Örneğin 2017 sicil affı yasasının bankalara hiçbir yaptırımı olmamış ve bu yasa vatandaşları hayal kırıklığına uğratmıştır.

Makalemizdeki veriler günceldir. 2018 yılı içinde kefilsiz gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkındaki bilgiler değişirse bu makale üzerinden sizlere bildirilecektir.

Kredi Faiz Oranları
Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Özel Kredi Çıkar Mı?

Okurlarımızdan ”Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileri? Ev hanımlarına özel kredi kartı verilir mi? Gelir belgesi istemeyen bankalar aracılığıyla ev hanımları kredi kullanabilir mi?” gibi soruları sık sık almaktayız. Şunu belirtmek gerekir ki bankalar ev hanımlarına özel olarak herhangi bir kredi kampanyası düzenlemiyor. Bu sebeple ev kadınları da gelir belgesi olmayan kişilerle aynı konumda görülüyor.

Ev hanımlarına özel kredi çıkarılabilmesi için kişinin öncelikle bir kredi notu olması gerekir. Kredi notunun hesaplanabilmesi için ise tüketicinin daha önceden mutlaka bir bankacılık ürünü kullanmış olması gerekir. Herhangi bir bankadan alınmış kredi kartı veya kredi ürünü buna örnek olarak verilebilir. Kişinin kredi skoru hesaplanırken kredi kartı ve kredi ödemelerine bakılır.

Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi çıkabilmesi için; kişinin hiçbir şekilde geçmişe yönelik ödenmemiş ya da cezaya düşmüş bir kredi-kredi kartı borcunun bulunmaması gerekir. Dolayısıyla kişinin kredi skorunun 1100 ve üzerinde olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan ev hanımlarına gelir belgesiz kredi verilebilmektedir.

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Gelir belgesi olmadan kredi kartı almak artık çok zordur. Bankalar, tıpkı kredi kullanımında olduğu gibi, maaş bordrosuz kredi kartı almak isteyenleri neredeyse istisnasız olarak reddediyorlar. Bankalara kart başvurusu yaparken aşağıdaki kriterleri uygulamanız maaş bordrosuz olarak kredi kartı almanızı kolaylaştırabilir. Aynı kriterler kredi kartı almak isteyen ev hanımları için de geçerlidir. Kredi notunuz yoksa veya düşükse bu taktikler bir işe yaramayacaktır:

  • Kart başvurusu yapacağınız bankayı seçerken önceliği müşterisi olduğunuz bankalara verin. Müşterisi olduğunuz bankalardan kart alma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.
  • Kira, mevduat gibi bir ek geliriniz varsa bunları mutlaka bankaya bildirin. Bu tip kaynaklar elinizi güçlendirecektir.

7 yorum

  1. yazı için teşekkürler. sigortam yatmıyor kredi çekmek için sizin yaptığınız liste çok faydalı oldu. diğer sitelerde hep yanlış bilgiler var.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*