İpotekli Kredi

İpotekli Kredi Veren Bankalar 2019

Konut,arsa ve iş yeri ipotekli veya araç rehinli olarak banka kredisi alabilirsiniz. Bu makalede ipotekli kredi veren bankaların faiz, maliyet ve başvuru bilgilerini sizler için paylaştık. Detaylar aşağıda...Yüksek tutarda finansman ihtiyacı olan tüketicilere bazı bankalar taşıt teminatlı veya gayrimenkul ipotekli kredi veriyor. Arsa, konut ve iş yeri gibi gayrimenkullerin teminatıyla ya da otomobil rehni (araç ipotekli kredi) karşılığında bu bankalardan finansman alabilirsiniz…

Bu makalemizde gayrimenkul ipotekli kredi veren bankalar hakkında bir araştırma yaptık. Bu kapsamda düzenlenen kampanyaları ve ipotekli kredi faizlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz…

İpotekli kredi kampanyaları 2019

İpotekli Kredi Veren Banka Faiz Oranı Teminat Cinsi
Abank %2,55 Konut
İncele
Akbank %2,50 Konut
ve
İş Yeri
İncele
Bankpozitif %2,60Konut
İncele
ICBC %2,51 Konut
İncele
TEB %2,69
Konut
İncele
Yapı Kredi %2,45 Konut
İncele
Halkbank %2,45Konut
İncele
Vakıfbank %2,35Konut
Arsa
Otomobil
Şekerbank %2,40 Konut
İncele
Ziraat Bankası %2,40Konut
İncele
Denizbank %2,99Konut
İncele
HSBC%2,80Konut
İncele
Odeabank%2,70Konut
Arsa
İş Yeri
İncele

İpotekli kredi hesaplama ve kampanya detaylarını görmek için yukarıdaki İncele sekmelerini ziyaret edebilirsiniz. Aşağıda bu ürünlerle ilgili özet bilgiler bulabilirsiniz.

Abank (Ev İpotekli Kredi)

Abank ev ipotekli kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Banka, konut ipotekli olarak verdiği finansmanlar için 36 aya kadar vade yapıyor. Abank konut ipotekli kredi faizleri %2,55’ten başlamaktadır.

Bankpozitif (Ev İpotekli)

Bankpozitif ev ipotekli kredi veren bankalar listesinde yer almaktadır. Banka, sahibi olduğunuz evi teminat kabul ederek size finansman sağlıyor, bu ürne 36 ay vade yapıyor ve DASK dışında herhangi bir sigorta masrafı çıkarmıyor.  Bankpozitif konut ipotekli kredi faizleri aylık %2,60’dan başlıyor.

ICBC Gayrimenkul ipotekli kredi

ICBC konut, arsa ve iş yeri ipotekli finansman sağlıyor. Sahibi olduğunuz herhangi bir gayrimenkulü ICBC’ye teminat olarak gösterebilirsiniz. Bu tip ürünlere 36 ay vade yapan ICBC’nin ipotekli ihtiyaç kredisi faizleri %2,51’den başlamaktadır.

Teb (Konut İpotekli Kredi)

Teb herhangi bir konut teminatı karşılığında müşterilerine bireysel finansman sağlıyor. Bankaya teminat olarak gösterilen gayrimenkulün ekspertiz değerinin %60’ına kadar ve 36 ay vadeli olarak teminatlı kredi kullanabilirsiniz. Kampanyanın faizleri için belirlenen üst limit %2,69’dur.

Yapı Kredi (Ev İpotekli)

Yapı Kredi konut ipoteği karşılığında tüketicilere finansman sağlıyor. En fazla 36 ay vadeli olarak bireysel finansman veriliyor. Ev ipotekli ihtiyaç finansmanı faizi %2,45’ten başlıyor. Teminat olarak verilen evin değerinin %50’sine kadar kredi kullanmanız mümkündür.

Halk Bankası (Konut İpotekli)

Halkbank ev ipoteği karşılığında müşterilerine yüksek tutarda finansman veriyor. Banka, ihtiyaç kredisi kapsamındaki bu ürünlere 36 aya kadar vade yapıyor. Halkbank ev ipotekli ihtiyaç kredisi faizleri %2,45 olarak belirlenmiş. Evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank (Gayrimenkul ve Taşıt İpotekli)

Vakıfbank ev-arsa ipoteği ya da araç rehni karşılığında müşterilerine finansman veriyor. Vakıfbank’tan ev teminatlı finansman kullanmak isteyenlere ilgili konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar limit veriliyor. Bu ürüne 36 ay vade yapılıyor. Kampanya faiz oranı %2,35’tir.

Vakıfbank arsa ipotekli kredi

Vakıfbank arsa ipotekli ihtiyaç kredisi de veriyor. Sahibi olduğunuz arsanın ekspertiz değerinin %75’ine kadar 36 ay vadeli olarak Vakıfbank arsa ipotekli kredi kullanabilirsiniz. Bu tipteki ürünlerin faizleri 2,35’tir.

Vakıfbank otomobil rehinli kredi

Vakıfbank araba ipotekli kredi veren bankalardan birisidir. Sahibi olduğunuz otomobilin kasko değerinin %50’sine kadar otomobil rehinli finansman kullanabilirsiniz. Banka, otomobil rehinli ürün kapsamında 48 aya kadar vade yapıyor. Uygulanacak faizler aylık %2,35 olarak belirlenmiş.

Ziraat (Gayrimenkul İpotekli)

Ziraat Bankası ev, iş yeri ve imarlı arsa teminatı karşılığında tüketicilere yüksek tutarlı finansman veriyor. Ziraat;

  • ev teminatı için evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar,
  • iş yeri teminatı için iş yerinin ekspertiz değerinin %75’ine kadar,
  • imarlı arsa teminatı için arsanın ekspertiz değerinin %50’sine kadar finansman veriyor.
  • Ziraat Bankası gayrimenkul ipotekli kredi faizi %2,40’tır.

Şekerbank (Ev İpotekli)

Şekerbank, konut teminatı karşılığında müşterilerine 100 bin TL’ye kadar finansman veriyor. Konutun ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi veriliyor. Müşteriden teminat olarak kabul edilen konutun ekspertiz değerinin yarısına kadar finansman verilebiliyor. Şekerbank’ın bu kampanyasının faizi ise %2,40 ile %2,45 arasında değişiyor. Ürün için fazla 36 ay vade yapılıyor.

HSBC (Ev İpotekli)

İpotek karşılığı kredi veren bankalar arasında yer alan diğer bir banka da HSBC. HSBC bu ürün için sadece ev teminatı kabul ediyor. Size ya da yakınınıza ait olan bir evi teminat olarak göstermek suretiyle finansman almanız mümkündür. HSBC’nin bu kampanyasının faizi aylık %2,80’dir.

Odeabank (Gayrimenkul İpotekli)

Odeabank’tan ev, imarlı arsa ve iş yeri teminatı karşılığında finansman kullanabilirsiniz. kullanabileceğiniz maksimum tutar; ipoteğe konu olan gayrimenkule göre değişiyor:

  • Ev teminatı için evin ekpertiz değerinin %80’ine;
  • iş yeri ve arsa teminatı için ilgili taşınmazın ekspertiz değerinin %50’sine kadar finansman kullanmanız mümkündür.
  • Kampanyanın net faizleri %2,70’ten başlamaktadır.

Denizbank (Konut İpotekli)

Denizbank 200.000 TL’ye kadar ev teminatlı bireysen finansman verebiliyor. Bu kapsamda uygulanan faizler aylık %2,99’dur. Ev ipotekli olarak verilen ürünün üst limiti 200.000 TL’dir. Bu tutarı geçmemek koşuluyla konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi verilebilir.

3 ay taksit ertelemeli kredi kampanyalarına baktınız mı? Detaylı bilgi almak için hemen tıklayın: https://yatırımhaber.com/3-ay-ertelemeli-kredi-veren-bankalar-2018/

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı