SMS Kredi

Fibabanka Sms Kredi Başvurusu (Cepten Kredi)

Bu makalemizde Fibabanka’nın sms ile kredi verdiği Cepten Kredi adlı kampanyasından bahsettik. Fibabanka cepten kredi diğer adıyla Fibabanka sms kredi hakkında bazı soruları cevapladık. Fibabanka sms kredinin özellikleri nelerdir? Fibabanka cepten kredi faizleri ne kadar? Fibabanka sms kredi ek masrafları nelerdir? Fibabanka sms kredi başvurusu nasıl yapılır? Fibabanka cepten kredi hemen hesaba yatar mı? Fibabanka bireysel ihtiyaç kredisi için hangi belgeleri istiyor? Fibabanka sms kredi başvurusu ücretli midir? 10 bin TL’lik Fibabanka sms kredi maliyeti ne kadardır?

Fibabanka sms kredinin özellikleri nelerdir?

Fibabanka sms kredi bir ihtiyaç kredisidir. Fibabanka sms kredinin özellikleri şunlardır:

 • Fibabanka cepten kredi kampanyasında en fazla 20.000 TL’ye kadar sms ile kredi başvurusu yaptırılıyor.
 • Fibabanka sms kredi için 48 aya kadar vade yapılıyor.
 • Bu kapsamda başvuru yapılabileceğiniz en düşük kredi tutarı 1000 TL olarak belirlenmiş.

Fibabanka cepten kredi faizleri ne kadar?

Fibabanka cepten kredi faizleri yapılacak olana vade sayısına göre değişiyor:

 • 3-36 ay arasındaki vadelerde krediye yapılan faiz aylık %1,45
 • 37-48 ay arasındaki vadelerde krediye yapılan faiz %1,33’dir.

Fibabanka sms kredi ek masrafları nelerdir?

Fibabanka sms kredi ek masrafları şöyle sıralanabilir:

 • Fibabanka cepten kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti alınır.
 • Aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar Banka Sigorta Muamele Vergisi  (BSMV), yüzde on beşi kadar Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi (KKDF) vade boyunca her ay alınır.
 • Fibabanka cepten kredi için müşterinin hayat sigortası yaptırması zorunludur. Fibabanka müşterisinin ödeyeceği hayat sigortası primi bazı kriterlere bağlıdır. Müşterinin yaşı, cinsiyeti, çalışma durumu ve kullandığı kredi tutarı gibi kriterler ödenecek prim tutarını etkiler.

Fibabanka sms kredi başvurusu nasıl yapılır?

Fibabanka sms kredi başvurusu yapmak için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girip T.C kimlik numaranızı yazın ve 3422’ye gönderin. Kısa süre sonra kredi Fibabanka cepten kredi kullanma durumunuzu belirten bir mesaj alacaksınız.

Fibabanka cepten kredi hemen hesaba yatar mı?

Sms başvuru sonucunuz olumlu olursa Fibabanka müşteri temsilcisi sizi arayarak müşteri bilgilerinizi alacaktır. Bu aramanın sonunda size Fibabanka şubelerinden kredi kullanabileceğinizi söyleyecektir. Yani Fibabanka cepten kredi hesaba hemen yatırılmamaktadır. İhtiyaç kredisi için banka tarafından istenen belgeler ile müracaatınızı şubelere yaparak kredinizi kullanabilirsiniz.

Fibabanka bireysel ihtiyaç kredisi için hangi belgeleri istiyor?

Fibabanka sms kredi başvurunuz olumlu sonuçlanırsa şubelere giderek kredinizi kullanabilirsiniz. Fibabanka bireysel ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler şöyle:

 • Kimlik,
 • Gelir belgesi,
 • İkametgah belgesi ya da başvuru yapacak kişi adına kayıtlı bir fatura

Fibabanka sms kredi başvurusu ücretli midir?

Fibabanka sms kredi başvurusu 3422’ye kimlik numarası gönderilerek yapılıyor. Peki, sms ile yapılan kredi başvurusu ücretli mi?

Fibabanka sms kredi başvurusu için bağlı olduğunuz operatör faturanıza 1 sms ücreti (65 kuruş) tutarında ücret yansıtmaktadır.

10 bin TL’lik Fibabanka sms kredi maliyeti ne kadardır?

Bu başlıkta 10 bin TL’lik Fibabanka cepten kredi kullanan bir müşterinin vade sonunda bankaya yapacağı toplam geri ödemeyi hesapladık. 48 ay vadeli olarak Fibabanka cepten kredi başvurusu ile kullanılan 10 bin TL’lik kredi için ödenilecek toplam tutar 14.832 TL’dir. Bu maliyetin 4025 TL’si krediye ait toplam faiz tutarıdır. Bu özelliklerde kullanılacak Fibabanka cepten kredi için aylık taksit tutarı 309 TL’dir. Uygulanacak faiz oranı ise aylık %1,45’tir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close