Krediler

Fibabanka Eğitim Kredisi 2019 (SMS ile Öğrenci Kredisi)

Fibabanka okul ücretleri için öğrencilere finansman sağlıyor. Eğitim Kredisi Kampanyası ile düşük faizli öğrenci kredisi veren Fibabanka, kredi başvurularını sms ile kolayca alabiliyor. Bu makalemizde Fibabanka Öğrenci Kredisi hakkında bazı soruları cevapladık.Fibabanka Eğitim Kredisi genel özellikleri nelerdir?

Fibabanka öğrenci kredisi kapsamında 96 aya kadar vade yapıyor. Kredi için belirtilen bir üst limit bulunmuyor. Sadece okul ücretlerinin finansmanı için Fibabanka Eğitim Kredisi veriliyor.

Fibabanka okul kredisi faizi ne kadar?

Fibabanka okul kredisi faizi aylık %1,25 oranında uygulanıyor. Fibabanka öğrenci kredisi masrafları ise şöyle:

Fibabanka öğrenci kredisi masrafları nelerdir?

Fibabanka öğrenci kredisi masraf kalemleri şunlardır:

  • Kullandığınız öğrenci kredisi tutarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti krediden kesilir.
  • Fibabanka okul kredisi aylık faiz tutarı üzerinden BSMV ve KKDF vergileri hesaplanarak kredi taksitlerine eklenmektedir.
  • Banka ve Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) ismiyle aylık faiz tutarının %5’i kadar vergi, taksite eklenerek müşteriden tahsil edilir.
  • Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu Vergisi (KKDF) ismiyle aylık faiz tutarının %15’i kadar vergi, taksite eklenerek müşteriden tahsil edilir. Bu vergiler bu şekilde hesaplanarak bütün taksitlere eklenecek ve müşteriye ödetilecektir.
  • Fibabanka’dan öğrenci kredisi kullanacak müşterilere hayat sigortası yaptırılır. Sigorta primi de bu kredinin masrafları arasında yer alır. Aşağıdaki örnek maliyet tablosundaki masrafları inceleyebilirsiniz
Kullanılan Eğitim Kredisi Tutarı  Vade Faiz   Oranı Aylık Taksit Tutarı BSMV Dahil Kredi Tahsis Ücreti Hayat Sigortası Masrafı Alınacak Ücretler Toplamı Aylık Efektif Faiz Oranı Yıllık Efektif Faiz Oranı
20.000 TL 36 Ay %1,25 723,05 TL 105 TL 503,25 TL 608,25 TL %1,5317 %20,0102
30.000 TL 60 Ay %1,25 761,80 TL 157,50 TL 1179,65 TL 1337,15 TL %1,4724 %19,8517

Yukarıdaki eğitim kredisi maliyet tablosuna göre; Fibabanka’dan 60 ay vade ile 30.000 TL okul kredisi kullanan kişi vade boyunca aylık 761,80 TL taksit ödeyecektir. Bu hesaba göre müşteri bankaya vade sonunda toplam 47.000 TL civarında bir ödeme yapmış olacaktır. Bu tutara bütün masraflar dahil edilmiştir.

Bankanın eğitim kredilendirme sistemi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz https://www.fibabanka.com.tr/bireysel/bireysel-krediler/egitim-kredilendirme-sistemi.aspx bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Fibabanka Öğrenci Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fibabanka öğrenci kredisi başvurusu yapmak için sms bankacılığını kullanabilirsiniz. Sms ile yapacağınız başvuru sonucu olumlu ise şubelere giderek eğitim kredisi kullanabilirsiniz. Bunun yerine doğrudan şubelere giderek de öğrenci kredisi başvurusu yapabilir ve kredinizi kullanabilirsiniz. Fibabanka’ya sms ile öğrenci kredisi başvurusu yapmak için alt başlığa bakınız:

Fibabanka Sms ile Öğrenci Kredisi Başvurusu

Fibabanka’ya sms ile öğrenci kredisi başvurusu yapmak için OKUL yazın bir boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı yazın ve 3422’ye gönderin. Bu şekilde yapılan eğitim kredisi başvuruları sadece ön başvuru yerine geçmektedir. Sms başvurunuz olumlu sonuçlanırsa okul kredisi için gereken belgeleri temin ederek herhangi bir Fibabanka şubesine gidebilirsiniz.

Fibabanka Okul Kredisi İçin Şubelerden İstenen Belgeler Nelerdir?

Fibabanka okul kredisi başvurusu için şubelerden istenen belgeler şunlardır:

  • Kimlik,
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi,
  • İlgili eğitim – öğretim kurumundan alınacak olan, öğrenci masraflarını gösteren proforma fatura ya da aşağıdaki örnekteki gibi bir belge istenmektedir.

BUNA DA BAKIN: Diğer bankaların eğitim kredisi ürünlerini görmek için alttaki bağlantıyı ziyaret ediniz:

https://yatırımhaber.com/egitim-kredisi-veren-bankalar-ogrenci-kredisi-guncel-liste/

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okumalısın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı