Eğitim Kredisi Veren Bankalar (Öğrenci Kredisi Güncel Liste)

öğrenciye ihtiyaç kredisi

Bu makalemizi, eğitim kredisi adı altında veliye ve öğrenciye eğitim kredisi veren bankalar hakkında bir araştırma yaparak yazdık. Makalemizde öğrenci kredisi veren bankalar, en uygun eğitim kredisi veren banka, öğrenciye kredi veren bankalar hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

2018’de Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bazı bankalar hem eğitim masrafları için hem de genel ihtiyaçlar için öğrencilere kredi verebiliyor. Bu başlıkta öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Banka Adı Faiz Oranı  Kredi Üst Limiti
Ziraat Bankası %1,43
İş Bankası %1,69 50.000 TL
Halk Bankası %1,23 50.000 TL
Akbank %1,69
Yapı Kredi Bankası %1,51 50.000 TL
Garanti Bankası %1,58 100.000 TL
QNB Finansbank %1,57 81.000 TL
Denizbank %1,40 60.000 TL
Fibabanka %1,25
ziraat-ogrenci-kredisi
Ziraat Öğrenci Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası eğitim harcamaları için öğrencilere ve velilere eğitim kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Banka her türlü eğitim masrafı için müşterilerine finansman sağlamaktadır. Ziraat öğrenci ihtiyaç kredisi için 36 aya kadar vade yapmaktadır. Ziraat öğrenci kredisi için uygulanan aylık faiz %1,43’tür. Ziraat Bankası eğitim kredisi başvurusu ve kredi hakkında daha fazla bilgi için Ziraat Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi Veriyor adlı makalemize tıklayınız.

İş Bankası Eğitim Kredisi

İşbank da eğitim – öğretim masrafları kapsamında veliye ve öğrenciye ihtiyaç kredisi veriyor. İşbank öğrenci kredisi kapsamında verdiği kredilere 48 aya kadar vade yapıyor. İş Bankası’nın eğitim kredisi kapsamında en fazla 50 bin TL kredi veriyor. Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren banka bu kampanyaya aylık %1,69 faiz uyguluyor. İşbank eğitim kredisi başvurusu ve bu kredi hakkında daha fazla bilgi almak için İş Bankası Eğitim Kredisi – 50 Bin TL’ye Kadar adlı makalemize tıklayınız.

halkbank-ogrenci-kredisi
Halk Bankası Eğitim Kredisi

Halk Bankası Eğitim Kredisi

Öğrenci kredisi veren bankalar listesindeki bir diğer banka da Halkbank… Halkbank kurs, dershane, okul, yurt, yüksek lisans gibi birçok eğitim masrafı için veliye ya da öğrenciye ihtiyaç kredisi veriyor. Banka öğrenci kredisi için 48 aya kadar vade yapıyor. Öğrenci kredisi için en fazla 60 bin TL ihtiyaç kredisi veriliyor. Öğrenciye ihtiyaç kredisi sağlayan bu kampanyanın faiz oranı %1,23’den başlıyor. Halkbank’tan dosya masrafsız öğrenci kredisi kullanmak da mümkün. Halkbank öğrenci kredisi başvurusu ve kredi hakkında daha fazla bilgi için Halk Bankası Eğitim Kredisi – 50 Bin TL’ye Kadar adlı makalemize tıklayınız.

Akbank Eğitim Kredisi

Akbank eğitim masraflarını finanse etme konusunda veliye ve öğrenciye ihtiyaç kredisi veriyor. Her türlü eğitim masrafı için bu kapsamda kredi kullanmak mümkün. Akbank bu kredi kapsamında %1,69 faizle 48 aya kadar vade yapıyor. Kredi için belirlenen bir üst limit bulunmuyor. Akbank eğitim kredisi başvurusu için ve kredi hakkında daha fazla bilgi için Akbank Eğitim Kredisi 2018 adlı makalemize tıklayınız.

 

yapi-kredi-ogrenci-kredisi
Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisi

Öğrenci kredisi veren bankalar 2018 listesinde Yapı Kredi Bankası da var. Yapı Kredi bütün eğitim masrafları için bu krediyi verebiliyor. Yapı Kredi Bankası öğrenci kredisi kapsamında 48 aya kadar vade yapılıyor. Kredi faiz oranları %1,51’den başlıyor; müşterinin ve kredinin özelliğine göre değişebiliyor. İnternet üzerinden anında eğitim kredisi başvurusu yapmak da Yapı Kredi Bankası’nda mümkün. Yapı Kredi öğrenci kredisi başvurusu yapmak ve kampanya hakkında daha fazla bilgi almak için Yapı Kredi Bankası Anında Eğitim Kredisi Başvurusu adlı makalemize tıklayınız.

Garanti Eğitim Kredisi

Garanti Bankası 2018 yılında da 100 bin TL’ye kadar eğitim kredisi verebiliyor. Verilen bu krediye 48 ay vade yapılıyor. Garanti öğrenci kredisi faizleri %1,58 ile %1,78 arasında değişiyor. Her türlü eğitim masrafı için bu krediyi kullanabilirsiniz. Garanti Bankası öğrenci kredisi başvurusu sadece şubelerden alınıyor. Garanti öğrenci kredisi başvurusu için istenen belgeler ve kredi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz Garanti Eğitim Kredisi – 100 Bin TL’ye Kadar adlı makalemize tıklayabilirsiniz.

finansbank-yuksek-lisans-kredisi
Finansbank Yüksek Lisans Kredisi

QNB Finansbank Eğitim Kredisi (Yüksek Lisans Kredisi)

Finansbank yüksek lisans eğitimi görmek isteyen öğrencilere, eğitim masrafları için kredi veriyor. İsterseniz, kullanacağınız eğitim kredisi taksitlerini 2 yıla kadar erteleyebilirsiniz. 2 yıl sonra, yani yüksek lisans eğitiminiz bitince, kredi taksitlerinizi ödemeye başlayabilirsiniz. Finansbank’ın öğrencilere sağladığı başka bir avantaj ise 120 aya kadar vade yapmasıdır. QNB Finansbank’ın eğitim kredisi kapsamında verdiği yüksek lisans kredisi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz QNB Finansbank 81 Bin TL Yüksek Lisans Kredisi Veriyor başlıklı makalemize tıklayınız.

Denizbank Eğitim Kredisi (Eğitim Masrafları İçin Finansman)

Denizbank, üniversite, özel okul ve özel kurs masraflarını eğitim kredisi kampanyasıyla finanse ediyor. 60.000 TL’ye kadar öğrenci kredisi veren Denizbank, bu krediler için 5 yıla kadar vade yapıyor. Kredi faizleri %1,40’dan başlıyor. Kullanılan tutara ve vadeye göre yükselebiliyor. Denizbank öğrenci kredisi maliyetleri, faizleri ve başvuru bilgileri için Denizbank Eğitim Kredisi 2018 (5 Yıl Vadeli Öğrenci Kredisi) adlı makalemize tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*