Krediler

Denizbank Eğitim Kredisi 2020 (5 Yıl Vadeli)

Bu makalemizde 60.000 TL üst limiti olan Denizbank Eğitim Kredisi hakkındaki maliyet, faiz ve başvuru bilgilerini siz değerli okurlarımızla paylaştık.

Sponsorlu Reklamlar

Öğrencinin eğitim masraflarına eğitim kredisi kampanyasıyla finansman sağlayan Denizbank, bu kapsamdaki kredilere 5 yıla kadar vade yapabiliyor. Öğrenciye kredi imkanı sağlayan ürünün özellikleri şöyle:

Denizbank Öğrenci Kredisi 2020

Öncelikle bu kampanyadan kimlerin faydalanabileceğini açıklayalım. Denizbank, bu krediyi verirken tüketicilerden şu şartları sağlamalarını istiyor:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Gelir sahibi olmak ve bunu belgelemek,
  • Kredi skorunun finansman kullanımı için elverişli olması,
  • Eğitim harcamalarını gösteren fatura veya teklif fiyatlarını (proforma fatura) Denizbank’a sunabilmek.

Kimler başvurabilir?

Yukarıdaki şartları sağlayan bütün tüketiciler Denizbank’tan eğitim kredisi alabilir. Bu üründen faydalanabilmek için öğrenci olmak ya da finansmana konu olan eğitimi bizzat alacak olmak şart değildir. Veliler çocuklarının eğitim masrafları için ya da herhangi bir kişi öğrenci bir yakını için bu finansmana başvuru yapabilir.

Ürünün ”öğrenci kredisi” kapsamında kullanılabilmesi için eğitim masraflarını belgelemek gerekir. Bu ürünü, daha önceden yaptığınız eğitim masrafları için de kullanabilirsiniz. Yani geçmişe yönelik olarak masraflarla ilgili faturaları bankaya ibraz ederseniz yine bu kapsamda finansman kullanmanız mümkündür. Diğer bir seçenek de alacağınız krediyle eğitim masraflarını anında finanse etmektir. İki şekilde de bu kapsamda finansman kullanabilirsiniz.

Kredinin Masrafları

Bu finansmanın müşteri tarafından karşılanması gereken vergi vs masrafları; standart bir ihtiyaç kredisiyle aynıdır. Biz yine de bu masraf kalemlerini sizler için liste haline getirdik:

  • Kullanılan öğrenci kredisinin binde beşi kadar tahsis ücreti (dosya masrafı),
  • KKDF ve BSMV (bu vergiler aylık faiz tutarı üzerinden sırasıyla; %15 ve %5 oranında alınır.)
  • Hayat sigortası için ödenen yıllık prim tutarı.

Ürünün Faiz Oranı

Denizbank Eğitim Kredisi 2020 maliyetinin en büyük kısmını faiz tutarı oluşturmaktadır. Bu kredinin faiz oranı %1,34‘tür. Aşağıdaki örnek maliyet tablosunu inceleyip Denizbank eğitim kredisi geri ödemesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz:

Denizbank Eğitim Kredisi İçin Örnek Maliyet Tabloları

Tutar10.000 TL
Vade12 Ay
Faiz%1,34
Aylık Taksit Tutarı922,98 TL
Yıllık Toplam Maliyet%22,3167

Yukarıdaki tablodaki ürünün aylık toplam maliyet faizi %1,8597’dir. Finansman maliyeti hesaplanırken toplam maliyet oranı dikkate alınmalıdır. Denizbank eğitim kredisi hesaplaması yapmak için hemen tıklayın.

Daha uygun faizli eğitim kredisi kampanyaları için tıklayın: https://yatırımhaber.com/egitim-kredisi-veren-bankalar-ogrenci-kredisi-guncel-liste/

Hangi Masraflar İçin Denizbank Eğitim Kredisi Verilir?

Her türlü üniversite, özel okul ve özel kurs masraflarını finanse için Denizbank eğitim kredisi kullanabilirsiniz.

Denizbank Öğrenci Kredisi Başvurusu

Bu kampanyaya başvuru yapabilmeniz için bankaya eğitim masraflarını belgelemelisiniz. Bu sebeple şubelere gitmeniz gerekiyor. Kendinizin ya da bir yakınınızın eğitim masrafları için finansman başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmeniz için aşağıdaki belgeleri hazırlayıp şubeleri gitmenizde fayda var.

Denizbank Okul Kredisi İçin Gereken Belgeler

Başvuru yapacak olan kişiye ait kimlik, gelir belgesi, ikametgah belgesi ya da üzerinize kayıtlı (son aya ait) bir fatura, öğrenci kabul belgesi.

İlginizi Çekebilir: İş Bankası’nın eğitim kredisi kampanyasını incelemek isterseniz https://yatırımhaber.com/is-bankasi-egitim-kredisi-50-bin-tlye-kadar/ bağlantısına tıklayınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mutlaka Okumalısın
Kapalı
Başa dön tuşu