Denizbank Eğitim Kredisi 2018 (5 Yıl Vadeli Öğrenci Kredisi)

denizbank-egitim-kredisi
Denizbank Eğitim Kredisi

Eğitim harcamalarına eğitim kredisi kampanyasıyla finansman sağlayan Denizbank, bu kapsamdaki kredilere 5 yıla kadar vade yapabiliyor. Bu makalemizde 60.000 TL üst limiti olan Denizbank Eğitim Kredisi hakkındaki maliyet, faiz ve başvuru bilgilerini siz değerli okurlarımızla paylaştık.

denizbank-ogrenci-kredisi
Denizbank öğrenci kredisi

Denizbank Öğrenci Kredisi 2018

Öncelikle bu kredi kampanyasından kimlerin faydalanabileceğini açıklayalım. Denizbank’ın eğitim kredisi verirken tüketicilerden istediği şartlar şunlardır:

  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Gelir sahibi olmak ve bunu belgelemek,
  • Kredi skorunun kredi kullanımı için elverişli olması,
  • Eğitim harcamalarına konu olan fatura veya teklif fiyatlarını (proforma fatura) Denizbank’a sunabilmek.

Yukarıdaki şartları sağlayan bütün tüketiciler Denizbank’tan eğitim kredisi alabilir. Bu krediden faydalanabilmek için öğrenci olmak ya da krediye konu olan eğitimi bizzat alacak olmak şart değildir. Veliler çocuklarının eğitim masrafları için ya da herhangi bir kişi öğrenci bir yakını için bu krediyi kullanabilir.

Kredinin ”öğrenci kredisi” kapsamında kullanılabilmesi için eğitim masraflarını belgelemek gerekir. Bu krediyi, daha önceden yaptığınız eğitim masrafları için de kullanabilirsiniz. Yani geçmişe yönelik olarak eğitimle ilgili faturaları bankaya ibraz ederseniz yine bu kapsamda kredi kullanmanız mümkündür. Diğer bir seçenek de alacağınız krediye eğitim masraflarını anında finanse etmektir. İki şekilde de eğitim kredisi kullanabilirsiniz.

Kredinin Masrafları

Bu kredinin müşteri tarafından karşılanması gereken vergi vs masrafları, standart bir ihtiyaç kredisiyle aynıdır. Biz yine de bu masraf kalemlerini sizler için liste haline getirdik:

  • Kullanılan öğrenci kredisinin binde beşi kadar kredi tahsis ücreti (dosya masrafı),
  • KKDF ve BSMV (bu vergiler aylık faiz tutarı üzerinden sırasıyla %15 ve %5 oranında alınır.)
  • Hayat sigortası için ödenen yıllık prim tutarı.

Kredinin Faiz Oranı

Denizbank Eğitim Kredisi maliyetinin en büyük kısmını faiz tutarı oluşturmaktadır. Bu kredinin faiz oranları aylık %1,40 ve %1,59 arasında değişmektedir. Aşağıdaki örnek maliyet tablosunu inceleyip Denizbank eğitim kredisi geri ödemesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz:

Denizbank Eğitim Kredisi İçin Örnek Maliyet Tablosu

Denizbank Öğrenci Kredisi Tutarı 50.000 TL
Vade 48 ay
Faiz Oranı %1,59
Aylık Taksit Tutarı 1599,73 TL
Bankaya Ödenecek Toplam Tutar 76.787,04 TL
Kredinin Yıllık Maliyeti %25,83

Hangi Tür Eğitim Masrafları İçin Denizbank Eğitim Kredisi Kullanabilirsiniz?

Her türlü üniversite, özel okul ve özel kurs masraflarını finanse için Denizbank eğitim kredisi kullanabilirsiniz.

Denizbank Öğrenci Kredisi Başvurusu

Bu kredi kampanyasına başvuru yapabilmeniz için bankaya eğitim masraflarını belgelemelisiniz. Bu sebeple şubelere gitmeniz gerekiyor. Kendi eğitim masraflarınız ya da bir yakınınızın eğitim masrafları için başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru yapabilmeniz için aşağıdaki belgeleri hazırlayıp şubeleri gitmenizde fayda var.

Gereken Belgeler

Başvuru yapacak olan kişiye ait kimlik, gelir belgesi, ikametgah belgesi ya da üzerinize kayıtlı (son aya ait) bir fatura, öğrenci kabul belgesi.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankası’nın eğitim kredisi için Ziraat Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi Veriyor adlı makalemizi mutlaka okuyunuz.

İlginizi Çekebilir: Halk Bankası’nın öğrenci kredisi incelemesi için Halk Bankası Eğitim Kredisi – 50 Bin TL’ye Kadar adlı makalemize tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Finansbank’ın verdiği; özellikle yüksek lisans ve erasmus programı masraflarını finanse etmede çok kullanılan, öğrenci kredisi kampanyasını QNB Finansbank 81 Bin TL Yüksek Lisans Kredisi Veriyor adlı makalemize tıklayıp hemen inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*