İhtiyaç Kredisi

Denizbank Anında Hesaba İhtiyaç KredisiDenizbank müşterilerine çeşitli konularda krediler veriyor. İhtiyaç kredileri de bunlardan biri. Denizbank müşterilerine şubesiz olarak anında ihtiyaç kredisi veriyor. Bu makalemizde Denizbank ihtiyaç kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Denizbank ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir? Denizbank ihtiyaç kredisi faizleri ne kadar? Denizbank ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir? Denizbank anında kredi başvurusu nasıl yapılır?

Denizbank ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir?

Denizbank ihtiyaç kredilerine 48 aya kadar vade yapar. Bankadan kullanacağınız ihtiyaç kredileri için kefil istenmiyor. Kredinizi anında kullanmak isterseniz Denizbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. Ancak internet üzerinden anında kullanabileceğiniz ihtiyaç kredisi üst limiti 20 bin TL’den fazla olamıyor.

Denizbank ihtiyaç kredisi faizleri ne kadar?

Denizbank ihtiyaç kredisi faizleri vadelere göre değişebiliyor. Aşağıdaki tabloda Denizbank ihtiyaç kredisi faizlerinin vadeye göre değişimini, bazı ek masraf kalemlerini ve toplam kredi maliyetini inceleyebilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Sayısı Aylık Faiz Oranları Aylık Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet
Oranı (%)
10.000 TL  12 Ay  %1.65  944 TL  50 TL  105 TL  % 2.3174  % 26.8089
10.000 TL  24 Ay  %1.72  533 TL  50 TL  141 TL  % 2.3738  % 28.4853
10.000 TL  36 Ay  %1.78  401 TL  50 TL  176 TL  % 2.4476  % 29.3710
10.000 TL  48 Ay  %1.78  335 TL  50 TL  216 TL  % 2.4389  % 29.2662

Denizbank ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir?

Denizbank ihtiyaç kredisi ek masraflarını şöyle sıralayalım:

  • Denizbank müşterilerine kullandırdığı kredilerinden binde beş oranında kredi tahsis ücreti alıyor. Bunun yanında Banka Sigorta Muamele Vergisi ve Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergileri de ihtiyaç kredilerinden ek masraf olarak tahsil edilmektedir.
  • Denizbank ihtiyaç kredisinin aylık faiz tutarının yüzde beşi kadar Banka Sigorta Muamele Vergisi; yüzde on beşi kadar Kaynak Kullanımını Desteklenme Fonu vergisi alınmaktadır.
  • Denizbank ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriye hayat sigortası yaptırılır. Bu sigortanın yapılması mecburidir. Sigorta primleri Denizbank’tan kullanacağınız kredi miktarına göre değişecektir. Ayrıca kredi notunuz ve bazı kişisel özellikleriniz de hayat sigortası primlerini etkiler.

Denizbank anında kredi başvurusu nasıl yapılır?

Denizbank anında kredi başvurusu

Eğer bankanın müşterisiyseniz ve internet bankacılığı şifreniz varsa Denizbank mobil uygulamasından ya da internet bankacılığın Denizbank anında kredi kullanabilirsiniz. Başvurunuz onaylanınca anında kredinizi anında hesabınıza yatırılır. Denizbank internet şifreniz yoksa ” Denizbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? ” adlı makalemizden bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı