Genel

Büyük Annelere Torun Bakma Parası Başvuru Sonuçları Belli OlduÇalışan annelere destek olarak planlanan ve büyük annelere torunlarına bakmaları halinde maaş bağlanan uygulamaya 10 ilde 27.000 kişi başvurmuştu. Bunlardan 6500‘ü torun bakma maaşı almaya hak kazandı. Peki, Büyük annelere çocuk bakım parası başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? Büyük annelere çocuk bakım parası ne kadar? Torun parası ne kadar süre verilecek?

Büyük annelere çocuk bakım parası başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?

Büyük annelere çocuk bakım parası başvuru sonuçları belli oldu. Peki, torun bakma parası alacak kişiler kimler?

10 ilden ( İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Sakarya, Antalya, Kayseri, Konya, Tekirdağ, Gaziantep 6500 kişiye verilecek olan torun bakma parası başvuru sonuçları için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın internet adresine girmelisiniz. Aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak sonuçları öğrenebilirsiniz.

Büyük annelere çocuk bakım parası başvuru sonuçları için tıklayınız. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sayfadaki Anne T.C. numarası ve Büyük anne T.C. numarası bilgilerini girip Ben robot değilim yazısının yanındaki kutucuğa tıkladıktan sonra sonuçları öğrenebilirsiniz.

Büyük annelere çocuk bakım parası ne kadar?

Yukarıda belirttiğimiz 10 ilden 6500 aileye 425 TL torun bakma maaşı verilecek. Torun bakma maaş projesi 2017 itibariyle denenecek. Bir yıl sonunda geri dönüşler olumlu olursa Türkiye genelinde uygulanmaya başlanacak. Torun bakma maaşı sorgulama için yukarıda verdiğimiz bağlantı yoğunluktan dolayı açılmayabilir. Sosyal Güvenlik Kurumu il ve ilçe müdürlüklerinden de torun bakma maaşı sorgulama işlemi yaptırabilirsiniz.

Torun parası ne kadar süre verilecek?

Büyük annelere torun bakma parası almaya hak kazanan ailelere 12 ay boyunca 425 TL maaş bağlanacak. Büyük annelere torun bakma parası başarılı olursa önümüzdeki seneden itibaren tüm Türkiye’de uygulanmaya devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı