Borç Kapatma Kredisi 2018 (Kredi Yapılandırma)

Borç Kapatma Kredisi 2018 (Kredi Yapılandırma)
Borç Kapatma Kredisi 2018 (Kredi Yapılandırma)

Bu makalemizde bankalara olan kredi kartı, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi borçlarınızı yeniden yapılandırarak kapatmanıza yarayan borç kapatma kredisi kampanyaları hakkında bilgiler verdik.

2018 yılına ait olan kredi yapılandırma ve borç kapatma kredisi kampanyaları şöyle:

Kredi Kartı ve Kredi Yapılandırma Kampanyaları 2018

Bu başlığımızda kredi kartı borcu, ihtiyaç kredisi borcu, taşıt kredisi borcu ve konut kredisi borcu yapılandıran bankaları kategoriler halinde ayırdık. Buna göre, başka bankalarda olan ihtiyaç kredisi borçlarınızı yapılandıran bankalar şunlardır:

İhtiyaç Kredisi için Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Transfer Kredisi

Halkbank Dost Kredi

Şekerbank Borç Transfer Kredisi

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi

Taşıt Kredisi için Borç Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar

Şekerbank ve QNB Finansbank’ın borç yapılandırma kampanyaları taşıt kredileri için de geçerlidir.

Konut Kredisi için Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Transfer Konut ve Halkbank Dost Konut kredi kampanyaları ile diğer bankalara olan konut kredisi borçlarınızı yapılandırmanız mümkündür.

Taşıt Kredisi İçin Borç Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi kampanyasıyla diğer bankalardaki taşıt kredisi borçlarınızı da yapılandırabiliyor.

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar

Halkbank Dost Kredi, Şekerbank Borç Transfer Kredisi, QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi adlı kampanyaları kullanarak başka bankalardaki kredi kartı borçlarınızı yapılandırmanız mümkündür.

Yukarıdaki bütün kredi kampanyalarının faiz oranı, masraf ve başvuru gibi genel bilgilerini sizler için aşağıdaki başlıklarda inceledik. Ayrıntılı bilgi edinmek istediğiniz kampanyalar için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

kredi yapilandirma
Kredi Yapılandırma

Borç Yapılandırma Kampanyaları 2018

Ziraat Bankası Borç Yapılandırma Kampanyaları

Ziraat Bankası hem ihtiyaç kredisi hem de konut kredisi borçlarınızı yapılandırabiliyor. Ziraat’in borç kapatma kredisi kampanyaları şunlar:

Ziraat Tüketici Transfer Kredisi

Ziraat Bankası tüketicilere hem ihtiyaç kredisi yapılandırma hem de konut kredisi yapılandırma işlemi için iki adet kampanya sunuyor. Bunlardan ilki diğer bankalara olan ihtiyaç kredisi borçlarınızı yapılandıran ”Yasa Kapsamındaki İpotek Teminatlı Kredi Transferi” kampanyasıdır. Bu kampanyayı kullanabilmenin en önemli şartı bankaya teminat olarak konut ipoteği göstermektir. Kampanyanın faiz oranı %1,35’tir. Azami vade ise 48 aydır. Kullanabileceğiniz azami kredi miktarı ise ipotek altına alınacak olan evin ekspertiz değerinin %80’idir. Ziraat ihtiyaç kredisi borç yapılandırma kampanyası hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Yapılandırma 2018 adlı makaleye tıklayınız.

Ziraat Transfer Konut Kredisi

Ziraat Bankası başka bankalardaki konut kredisi borçlarınız için de yapılandırma kredisi veriyor. Ziraat’in konut kredisi yapılandırma kampanyasının adı Transfer Konut Kredisi’dir. Transfer Konut Kredisi kapsamında verilebilen azami kredi tutarı ilgili konutun ekspertiz değerinin %80’idir. Krediye 120 aya kadar vade yapılabilir. Konut kredisi yapılandırma faizi ise %1,23’tür. Ziraat Transfer Konut Kredisi kampanyası hakkında daha fazla bilgi için Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma 2018 adlı makalemize mutlaka tıklayınız.

borc kapatma kredisi
Borç Kapatma Kredisi

Halkbank Borç Yapılandırma Kampanyaları

Halk Bankası’nın ihtiyaç – konut kredisi ve kredi kartı borç kapatma imkanı veren kampanyaları şunlardır:

Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi

Halkbank bu kampanya ile diğer bankalara olan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçlarınızı yapılandırarak tekrar taksitlendiriyor. Kredi kartı – kredi yapılandırma, diğer bir deyişle refinansman kapsamında verilen kredilerinden dosya masrafı alınmıyor. Dost Kredi faiz oranı aylık %1,38; azami vade ise 48 aydır. Kredi ve kredi kartı yapılandırma imkanı sağlayan Dost Kredi hakkında daha fazla bilgi için Halkbank Borç Kapatma Kredisi 2018 (Masrafsız Dost Kredi) adlı makaleye mutlaka tıklayınız.

Halkbank Dost Konut Kredisi

Konut kredisi yapılandırma özelliği olan bu kampanyanın azami vadesi 180 ay (15 yıl) olarak belirlenmiştir. Kampanyanın faiz oranları kullanılan vadeye göre %1,27 ile %1,33 arasında değişmektedir. Bu kampanyayı kullanan tüketicilerden de dosya masrafı alınmamaktadır. Kredinin üst limiti 100 bin TL’dir. Bu kampanyayla ilgileniyorsanız Halkbank Konut Kredisi Yapılandırma 2018 (Refinansman) adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi

Şekerbank bu kampanyasıyla kredi ve kredi kartı borçlarınız için yapılandırma kredisi veriyor. Kredinin aylık faiz oranları %1,68 ile %1,72 arasında değişiyor. Kullanılan kredi vadesi bu değişime sebebiyet veriyor. Bu kampanya için kullanılabilen kredi üst limiti 100 bin TL’dir. 48 aya kadar vade yaptırmak mümkündür. Borç transfer kredisi hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen okurlarımız Şekerbank Borç Kapatma Kredisi 2018 (Kredi Kartı – İhtiyaç Kredisi İçin) adlı makalemizi okuyabilirler.

borc transfer kredisi
Borç Transfer Kredisi

QNB Finansbank Borç Transfer Kredisi

Finansbank’ın bu kampanyasını kullanarak diğer bankalardaki ihtiyaç ve taşıt kredisi borçlarınızın yanında, kredi kartı borçlarınızı da yapılandırabilirsiniz. Finansbank borç yapılandırma kredisi kapsamında uygulanan faizler %1,30 ile %1,83 arasında değişebilmektedir. Bu değişimin sebebi kullanılan kredi tutarı – vadesi ve müşterinin kredi skorudur. 48 aya kadar vade yapılabilen bu kampanya hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi 2018 adlı makaleyi mutlaka okuyunuz.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi

Vakıfbank başka bankalara olan kredi kartı borçlarınızı ”Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi” adlı kampanyasıyla yapılandırıyor. 20 bin TL’ye kadar olan diğer bankalardaki kredi kartı borçlarınıza Vakıfbank’a taşıyıp yeniden yapılandırabilirsiniz. Üstelik 3 ay taksit erteleme avantajıyla borçlarınızı yapılandırma tarihinden 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı yapılandırma kapsamında verdiği krediye 18 aya kadar vade yapıyor. Kampanyanın aylık faiz oranı ise %1,43 olarak belirlenmiş. Bu kampanya hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler Vakıfbank Ertelemeli Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi 2018 adlı içeriğimizi okuyabilirler.

Yapılandırma Kredisi Kullanma Şartları Nelerdir?

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) kredi yapılandırma konusunda ”Yeniden yapılandırmadan bahsedebilmek için finansal güçlük ve imtiyaz koşullarının birlikte gerçekleşmesi gerekmektedir. Finansal güçlük yaşamayan borçlu için yapılan sözleşme değişiklikleri veya yeniden finansman durumları yeniden yapılandırma kapsamında değerlendirilemeyecek.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Bu açıklamadan kredi yapılandırma imkanından herkesin yararlanamayacağını anlıyoruz. Peki, borç yapılandırma kredisi kullanmak için hangi şartlara uymak gerekir?

BDDK’nın ”Kredilerin Sınıflandırılması ve Bunlar İçin Ayrılacak Karşılıklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile yaptığı düzenleme 2018’in başında yürürlüğe girmişti. Yapılandırma kredisi kullanma şartları hakkında bilgi edinmek için bu bağlantıya tıklayıp ilgili yönetmeliğe erişebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*