Konut Kredisi

Bankpozitif Sigorta Masrafsız Konut Kredisi
Bu makalemizde Bankpozitif konut kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Bankpozitif konut kredisinin özellikleri nelerdir? Bankpozitif hangi evlere kredi veriyor ? Bankpozitif konut kredisi faizleri ne kadar? Bankpozitif konut kredisi ek masrafları nelerdir? Bankpozitif ev kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Bankpozitif konut kredisinin özellikleri nelerdir?

Bankpozitif konut kredisi kapsamında kullanılan kredilere 120 aya kadar vade yapılıyor. Almak istenilen konuta ekspertiz işlemi yapılıyor ve evin piyasa değerinin %70’ine kadar konut kredisi verilebiliyor. Peki, Bankpozitif hangi evlere kredi veriyor ?

Bankpozitif hangi evlere kredi veriyor ?

Bankpozitif’ten konut kredisi alabilmeniz için, krediyle almak istediğiniz evin bazı şartlara uyması gerekiyor. Bankpozitif’in kredi vereceği evler şu özellikleri taşımalı:

 • Kredi ile alınacak ev İstanbul, Ankara ya da İzmir’de olmalıdır.
 • Bankpozitif ev kredisi kullanılarak satın alınacak evin değerinin en az 100.000 TL olması gerekiyor.
 • Kredi ile satın alacağınızı evin tamamlanmış durumda olması gerekiyor.
 • Alınacak evin tapusunda ”mesken” ibaresi olması gerekiyor.
 • Bu krediyi sadece gerçek kişiler kullanabiliyor.

Bankpozitif konut kredisi faizleri ne kadar?

Bankpozitif konut kredisi faizleri vade sayısına göre değişiyor. Bankpozitif konut kredisi %0,99’dan başlayıp %1,45’e kadar yükselebiliyor.

Bankpozitif konut kredisi ek masrafları nelerdir?

Bankpozitif konut kredisi için ek masraf kalemleri şunlardır:

 • Bankpozitif ev kredisi kapsamında kullanılan kredi miktarının binde beşi kadar tahsis ücreti alınır.
 • Konut kredilerinden KKDF ve BSMV alınmaz.
 • Bankpozitif konut kredisi kullanan müşteriler konut sigortası ve hayat sigortası yaptırmak zorunda değildir. Bu nedenle Bankpozitif ev kredisi ek masrafları içinde konut ve hayat sigortası primi yoktur.
 • Bu kredinin tek sigorta masrafı DASK’tır. Çünkü DASK yaptırmak kanunen zorunludur.
 • Krediyle satın alınacak eve önce ekspertiz yapılır. Bankpozitif ekspertiz ücretleri gayrimenkul türüne ve özelliğine göre 527.46 TL’den başlayıp 2758 TL’ye kadar çıkabilir. 100.000 TL değerindeki bir apartman dairesinin ekspertiz ücreti yaklaşık 600 TL’dir. Ekspertiz ücreti bir kereye mahsus alınmaktadır.
 • Bankpozitif kredi verdiği eve müşterinin borcunun biteceği tarihe kadar ipotek koyar. Bu işlem için de ipotek tesis ücreti alınmaktadır.

Bankpozitif ev kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Bankpozitif ev kredisi başvurusu internetten hemen yapılabilir. Bankpozitif ev kredisi başvurusu yapmak için bu bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı