Yatırım

Antalya İçin Arsa Yatırımı Tavsiyeleri (Güncel 2018)

Antalya her geçen gün büyüyen ve gelişen şehirlerden birisi. Buna sebep olan etkenler arasında turizm ve tarım sektörlerini sayabiliriz. Antalya her iki sebeple de ciddi göç alıyor. Buna paralel olarak da kentleşme şehir merkezlerinin dışına doğru çıkıyor.

Bu makalemizde Antalya için gayrimenkul ve arsa yatırımı tavsiyeleri vermeye çalıştık. Antalya’da arsa yatırımı yapmayı düşünen yatırımcıların makalemizi okumalarını tavsiye ederiz.

Antalya’da Nereden Arsa Alınır?

Bu sorunun cevabını verirken, yatırımcının mali gücünü göz ardı etmemek gerekir. Bu sebeple orta ve yüksek tutarda yatırım yapabilecek kişiler için ayrı; daha düşük tutarda arsa yatırımı yapacak kişiler için ayrı tavsiyelerde bulunmaya çalıştık.

2018’de Antalya’da fiyatların artması beklenen bölgeler

Antalya’da arsa ve gayrimenkul fiyatlarının artması beklenen bölgeler Konyaaltı, Kemerağzı, Kuzeykent, Eski Lara Caddesi, Yeniköy, Yeşilbahçe, Ermenek ve Fener… Bu bölgelerdeki imarlı arsa fiyatları 50 Euro’dan 300 Euro’ya kadar artabiliyor. Arsa fiyatları yüksek olmasına rağmen yatırımcılar her yıl kar etmeye devam ediyorlar.

Daha uzun vadeli bir arsa yatırımı yapmak istiyorsanız Antalya sınırları içinde daha uygun fiyatlı arsa ve araziler bulmak da mümkün. Önümüzdeki yıllarda şehirleşmenin yayılmasıyla Kepezüstü ve Döşemealtı gibi bölgelerin yanı sıra; Antalya’nın merkeze yakın ilçeleri Korkuteli ve Aksu piyasasının da hareketlenmesi bekleniyor. Aksu ilçesine bağlı Çalkaya Mahallesi ve Karaçallı Köyü Antalya’da arsa yatırımı yapmak isteyenlerce düşünülebilir. Gelişmesi ön görülen bu bölgelerde 2018 yılı başındaki imarlı arsa fiyatları metrekare başına 100 TL ile 300 TL arasında değişiyor.

Şehir merkezi ve Konyaaltı yerleşim yerlerinin arasında bulunan Meltem Mahallesi, Antalya’da arsa yatırımı yapmak isteyenler tarafından tercih edilebilir. Mahallenin Akdeniz Üniversitesi’ne yakın olması da yatırım yapmak isteyenler için bir avantajdır. Mahalledeki kentleşme büyük ölçüde yeni olduğundan yapılan binaların genelini yeni inşaatlar oluşturuyor. Bu da başka bir avantaj denilebilir.

Antalya gibi turizme odaklı merkezlerden ev ve arsa gibi gayrimenkul satın almak isteyenler; turizm sezonunun bitimine doğru harekete geçmeliler. Bunun en büyük sebebi turizm sezonundaki piyasa hareketliliğinin doğurduğu aşırı fiyatlardır. Piyasanın daha durgun olduğu zamanlarda gayrimenkul yatırımı yapmak daha karlı olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir Yorum

  1. Çakırlar yazılmamış hem şu an için uygun fiyatlı hem de 10 yıl içinde inanılmaz biryer olacak kuşkusuz ilk tercih olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close