Krediler

Akbank Yeni Evim Konut Kredisi KampanyasıAkbank Yeni Evim adlı bir konut kredisi veriyor. Bu makalede Akbank yeni evim konut kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Akbank yeni evim konut kredisinin özellikleri nelerdir? Akbank yeni evim konut kredisi faizleri ne kadar? Akbank yeni evim konut kredisi ek masrafları nelerdir? Akbank yeni evim konut kredisi başvurusu nasıl yapılabilir? Akbank yeni evim konut kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Akbank yeni evim konut kredisinin özellikleri nelerdir

Akbank yeni evim konut kredisinin özellikleri :

  • Yeni Evim konut kredisi için, mevcut evini satıp yeni bir ev almak isteyenler için uygun bir konut kredisi denilebilir. Banka mevcut evinizi satmanız için size bir yıl süre veriyor. Yani eviniz henüz satılmadan kredi kullanabilirsiniz.
  • Eski evinizi sattığınızda da mevcut olacak olan kredi borcunuzun büyük bir kısmını kapatabilirsiniz. Normal şartlarda kredi borcu toptan ödendiğinde, ödemenize ek olarak erken ödeme cezası adında bir masraf çıkarılır. Kredi tutarının %2’si oranında uygulanan erken ödeme cezası bu kampanya için geçerli değildir. Yani kredi borcunuzu erken ödeseniz bile bu kapsamda bir masraf çıkarılmamaktadır.
  • Akbank yeni evim konut kredisi için 120 aya kadar vade yapılabilir.
  • Bu kampanyada satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin tamamına kadar konut kredisi kullanabilirsiniz.

Akbank yeni evim konut kredisi faizleri ne kadar?

Akbank yeni evim konut kredisi faizleri aylık %1,05’tir.

Akbank yeni evim konut kredisi ek masrafları nelerdir?

Akbank yeni evim konut kredisi ek masrafları :

  • Yeni Evim kredisi kapsamında alınacak olan kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti alınmaktadır.
  • Yeni alacağınız evin değerlemesi yapılır ve bu kapsamda 750 TL civarında ekpertiz ücreti alınır.
  • Bu krediden faydalanabilmek için konut – hayat – zorunlu deprem sigortası yaptırmak şarttır. Bu üç sigorta türünün toplam prim ücreti yıllık 600 TL civarındadır. Sigorta primi hesapları kredi kullanacak kişiye, kullanılan kredi miktarına ve kredi kullanılan gayrimenkule göre değişebilir.

Akbank yeni evim konut kredisi başvurusu nasıl yapılabilir?

Akbank yeni evim konut kredisi başvurusu bütün Akbank şubelerinden yapılabilir. Sanal ortam aracılığı ile de  başvuru yapmak mümkündür. Akbank web sitesi üzerinden konut kredisi yapabilirsiniz. Akbank’a internetten konut kredisi başvurusu yapmak için tıklayınız.

Akbank yeni evim konut kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Akbank yeni evim konut kredisi için istenen belgeler :

  • Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunması şartı ile nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport aslı ve fotokopisi
  • Kredi kullanmak isteyen kişiye ait güncel bir fatura ya da ikametgah belgesi,
  • Gelir belgesi:

 Ücretli çalışanlar: Maaş bordrosu ya da  iş yeri tarafından onaylanmış net maaş miktarını gösteren belge                                                                                                              Serbest meslek sahipleri: Vergi levhası                                                                    Firma ortakları: Vergi levhası ya da Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi                                                                                                                Gayrimenkul geliri  beyan etmek isteyenler: İlgili taşınmazın tapu belgesi aslı ve fotokopisi                                                                                                  Emekliler: Banka hesap cüzdanı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı