Akbank SMS Kredi, Online Kredi ve ATM’den Kredi

akbank sms kredi

Özel sermayeli bir banka olan Akbank, Türkiye’de bankacılığın önemli aktörlerin biri… Binlerce müşteriye sahip olan Akbank, müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Akbank şubesiz krediler de bu kolaylıklar arasında…

Akbank şubesiz krediler ile Akbank şubelerinde vakit kaybetmeden sms, internet ya da atm aracılığı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Akbank şubesiz kredi özellikleri nelerdir? Akbank şubesiz kredi başvurusu nasıl yapılır? Akbank sms kredi kapsamında kullanılacak 10 bin TL kredinin tüketiciye toplam maliyeti ne kadardır? Akbank şubesiz kredi faiz oranları nasıldır? SMS ile Akbank kredi kartı şifresi alma – yenileme nasıl yapılır? Soruların cevaplarını ve daha fazlasını öğrenmek için yazımıza göz atın.

Akbank şubesiz kredi özellikleri nelerdir?

Akbank’tan şubesiz kredi almanın üç yolunu detaylı şekilde anlattık. Öncelikle şubesiz kredi alma kanalları şunlardır:

 • Akbank sms kredi
 • Akbank online kredi
 • Akbank ATM kredi

Akbank sms kredi özellikleri nelerdir? Akbank sms kredi başvurusu nasıl yapılır?

Akbank sms kredi aracılığı ile bir dakikada ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız mümkündür. Akbank sms kredi başvurusu yapmak için; telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girip, aralarda bir boşluk bırakarak, ”Kredi, T.C kimlik numarası” yazdıktan sonra 4425‘ e göndermeniz gerekiyor. Akbank sms kredi başvurusu yapmak için gönderdiğiniz bu sms kullandığınız operatör tarafından 1 kısa mesaj ücreti tutarında faturanıza eklenir. Yukarıda belirttiğimiz şekilde Akbank sms kredi başvurusu yaptıktan sonra size dakikalar içinde cevap gelecektir. Bu cevapla Akbank size kredi verip veremeyeceğini belirtecektir. Cevap olumlu ise kredinizi herhangi bir Akbank şubesinden, sadece kimliğinizi ibraz ederek, kredinizi alabilirsiniz. Akbank sms kredinin diğer özelliklerini sıralayalım:

 • Akbank sms kredi ile ihtiyaç kredisi kapsamında 20.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • 20.000 TL üzerinde bir kredi talebiniz var ise Akbank şubelerinden başvuru yapmanız gerekiyor.
 • İhtiyaç kredisi kapsamında 48 aya kadar vade yapılmaktadır. Aylık faiz oranları ise diğer masraflar hariç %1,10’dan başlamaktadır.
 • Akbank sms kredi ile sadece kredi başvurusu yapabildiğinizi, başvurunuz onaylanırsa kredinizi şubelerden alabileceğinizi hatırlatalım.

Sms ile kredi veren bankalar hakkında ayrıtılı bilgi almak isterseniz ” Sms ile Kredi Veren Bankalar Hangileri? ” adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Akbank sms kredi kapsamında kullanılacak 10 bin TL kredinin tüketiciye toplam maliyeti ne kadardır?

Akbank’a yapacağınız sms kredi başvurunuz kabul edildi ve kredi kullanmaya hak kazandınız diyelim. 48 ay vadeli olarak 10 TL kullanacaksınız. Peki, Akbank’a toplam kaç para geri ödeme yapacaksınız?

Akbank sms kredi başvurusu ile 48 ay vadeli olarak kullandığınız 10 bin TL için müşteriye çıkarılan toplam maliyet 14.832 TL’dir. Bu maliyetin 4025 TL’si Akbank sms kredi faiz tutarıdır. Bu krediye ait aylık taksit ödemeniz ise 309 TL olacaktır. Yukarıda yapmış olduğumuz ortalama olarak kabul edilebilir. Müşterinin özelliğine göre maliyetler artar ya da azalır. Bizim hesabımıza göre uygulanan faizi aylık %1,45’tir.

Akbank online kredi özellikleri nedir? Akbank online kredi başvurusu nasıl yapılır?

Akbank’tan şubeler harici kredi başvurusu yapmanın bir yolu da online kredi yani internet kredisidir. Akbank internet kredisinin özelliklerini sıralayalım.

 • İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi gibi kredileri almak için online başvuru yapabilirsiniz.
 • Online başvuru ile ihtiyaç kredisi kapsamında 15.000 TL‘ye kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Eğer Akbank müşterisi iseniz, online başvuru sonucu olumlu ise, krediniz hemen hesabınıza yatırılır. Müşteri değilseniz kredi başvurusunu online olarak yapabilir, kredinizi şubelerden temin edebilirsiniz.
 • Akbank online ihtiyaç kredisi başvurusu için bu bağlantıya tıklayın.

Akbank ATM kredi özellikleri nelerdir? Akbank ATM’lerinden kredi başvurusu nasıl yapılır?

Akbank ATM’leri aracılığı ile de kredi alabilirsiniz. ATM’den kredi başvurusu ve atm’den alınacak kredinin özelliklerini açıklayalım:

 • Akbank ATM’lerinden kredi almak için T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranız yeterlidir.
 • İstediğiniz gün istediğiniz saatte ATM’lerden kredi alabilirsiniz.
 • ATM’den 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmanız mümkündür.
 • Akbank ATM’lerinden kredi başvurusu yapmak için izlenmesi gereken talimatlar şunlardır: Kart kullanmadan giriş tuşuna basın, ihtiyaç kredisi başvurusu sekmesine basın, kimlik numaranızı ve telefon numaranızı ilgili bölümlere girip başvurunuzu tamamlayın.
 • Kısa sürede başvuru sonucunuz cep telefonunuza gelecektir. ATM’lerden yapacağınız başvuru sonucu olumlu olduğu taktirde, paranızı Akbank şubelerinden alabilirsiniz.

Bu yollar haricinde Akbank müşterileri, Akbank Direkt uygulamasını cep telefonlarına indirerek ya da Akbank Direkt’e web site üzerinden giriş yaparak kredi başvurusu yapabilir ve kredilerini hemen banka hesaplarına tanımlatabilirler. Akbank Direkt ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz ” Akbank Direkt Uygulaması Hakkında Her Şey ” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

SMS ile Akbank Kredi Kartı Şifresi Alma – Yenileme

Akbank kredi kartınızın şifresinin bilmiyorsanız ya da unutursanız bir kısa mesajla kredi kartı şifrenizi yenileyebilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken tek şey KKSIFRE yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp kredi kartın numaranızın son dört hanesini 4425’e göndermektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*