Google Ads
Krediler

Akbank İndirimli Konut Kredisi 2018

Akbank konut kredisi konusunda müşterilerine birçok kampanya sunuyor. Bu makalede Akbank indirimli konut kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Akbank indirimli konut kredisinin özellikleri nelerdir? Akbank indirimli konut kredisi faizi ne kadar? Akbank indirimli konut kredisi ek masrafları nelerdir? Akbank indirimli konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Akbank indirimli konut kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Akbank indirimli konut kredisinin özellikleri nelerdir?

Akbank indirimli konut kredisinin en önemli özelliği, krediye uygulanacak faiz tutarlarının bir bölümünü önceden ödeyerek faiz oranını düşürebilmenizdir. Peşin ödenecek faiz miktarı kullanacağınız kredinin %1’i ile %5’i arasındadır. Peşin olarak ödeyeceğiniz faiz tutarı en kadar çok olursa, kredinin faiz oranı o kadar düşecektir. Bunun dışında bu krediye 120 aya kadar vade yapılır.

Akbank indirimli konut kredisi faizi ne kadar?

Akbank indirimli konut kredisi faizi %1 ile %1,5 arasındadır. Peşin ödenecek faiz tutarı, kullanacağınız kredinin faiz oranını bu aralıkta belirleyecektir.

Akbank indirimli konut kredisi ek masrafları nelerdir?

Standart bir konut kredisinden alınan masraflar bu kampanya için de geçerlidir. Akbank indirimli konut kredisi ek masrafları şunlardır:

 • Kullanacağınız konut kredisi miktarının binde beşi oranında tahsis ücreti alınmaktadır.
 • Alınmak istenen konuta kredi çıkarılmadan önce konutun değeri belirlenmektedir. Bu kapsamda ortalama 750 TL ekspertiz ücreti alınır. Bu ücret konutun değerine göre değişir.
 • Banka vereceği kredi karşılında ilgili konuta ipotek koymaktadır. Bu işlem için 116 TL ipotek tesis ücreti alınır.
 • Konut kredisi veren banka bazı sigorta işlemlerini yapmaya zorunlu tutmaktadır. Bunlar, konut sigortası, hayat sigortası, zorunlu deprem sigortasıdır. Konut sigortasının yıllık ortalama prim ücreti 180 TL, zorunlu deprem sigortası yıllık ortalama prim ücreti 120 TL, hayat sigortası yıllık ortalama prim ücreti 250 TL civarındadır. Bu rakamlar çeşitli kriterlere göre değişiklik göstermektedir.

Akbank indirimli konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Akbank indirimli konut kredisi başvurusu internetten ya da şubelerden yapılabilir. İnternetten yapılacak konut kredisi başvurusu ile kredi kullanmaya uygun olup olmadığınızı kısa sürede öğrenebilirsiniz. Başvurunuz onaylanırsa en yakınınızdaki Akbank şubesine gerekli belgelerle gidip kredinizi kullanabilirsiniz.

Akbank internetten konut kredisi başvurusu basıl yapılır?

Akbank internetten konut kredisi başvurusu yapmak için tıklayınız.

Akbank indirimli konut kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Akbank indirimli konut kredisi için istenen belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport aslı ve fotokopisi (üzerinde kimlik numarası yazmayan belgeler kabul edilmez.)
 • İkametgah belgesi ya da kredi kullanacak olan kişi adına kayıtlı son aya ait herhangi bir fatura,
 • Gelir belgesi:
  • Ücretli çalışanlar: Maaş bordrosu ya da  iş yeri tarafından onaylanmış net maaş miktarını gösteren belge
  • Serbest meslek sahipleri: Vergi levhası
  • Firma ortakları: Vergi levhası ya da Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi
  • Gayrimenkul geliri  beyan etmek isteyenler: İlgili taşınmazın tapu belgesi aslı ve fotokopisi
  • Emekliler: Banka hesap cüzdan

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı