İpotekli Kredi

Akbank İpotekli Kredi 2020 Kampanyası (Konut ve İş Yeri)

Sponsorlu Reklamlar

Akbank yüksek tutardaki kredi ihtiyaçlarınıza cevap verme adına ev ya da iş yeri ipotekli kredi veriyor. Bu makalemizde Akbank ipotekli kredi hakkındaki bazı soruları cevapladık. 

Akbank konut ipotekli kredi faizi ne kadar?

Akbank konut ipotekli kredi ya da iş yeri ipotekli kredi faiz oranı %1,09’dan başlamaktadır. Bu oran vade değişimlerine göre %1,19’a kadar yükselebilir. Detaylı hesaplama sayfasını görmek için tıklayınız: https://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Ipotekli-Ihtiyac-Kredisi.aspx

Dikkat: Diğer bankaların ipotekli kredi kampanyalarını görmek isterseniz tıklayın: https://yatırımhaber.com/gayrimenkul-ipotekli-kredi-veren-bankalar/

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir?

Akbank gayrimenkul teminatlı ihtiyaç kredisi kapsamında müşterilerine yüksek tutarlarda kredi verebiliyor. Bu kredi kampanyasından faydalanabilmek için sahibi olduğunuz evinizi – iş yerinizi ya da bir yakınınıza ait olan evi – iş yerini Akbank’a kredi teminatı olarak göstermeniz gerekiyor. Akbank konut ipotekli kredi kapsamındaki taksitlerinizi ödeyemeyecek duruma gelirseniz banka ilgili ev üzerinde hak sahibi oluyor. Akbank ev ipotekli kredi kampanyasının diğer özellikleri şöyle:

  • Akbank konut ipotekli kredi kapsamındaki kredi taksitleri, krediyi kullanan hane halkının aylık gelirinin yüzde ellisini geçemez. Yani aylık olarak evinize giren para 5000 TL ise aylık taksit tutarı 2500 TL’yi geçemez.
  • Akbank gayrimenkul teminatlı kredi için en fazla 60 aya kadar vade yapılabilir.

Akbank ipotekli kredi masrafları nelerdir?

Akbank ipotekli kredi masrafları şunlardır:

  • Kullanacağınız konut ya da iş yeri ipotekli kredi miktarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti ödersiniz.
  • Konut ya da iş yeri ipotekli kredi aylık faiz tutarının yüzde on beşi oranında Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi (KKDF) ödersiniz. İpotekli kredilerden Banka ve Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) alınmaz.
  • Ev ya da iş yerine ipotek koyulacağından bu işlem için ipotek tesis ücreti (Taşınır Taşınmaz Rehin Ücreti) adı altında 126,26 TL ücret alınır.
  • Gayrimenkulün değeri ekspertiz işlemi ile belirlenir. Akbank ekspertiz müşteriden için 980 TL para alır. Diğer bankaların ekspertiz ücretlerini öğrenmek isterseniz Bankaların Konut – İş Yeri Kredisi Ekspertiz Ücretleri adlı makalemize tıklayın.
  • Akbank bu kredi için müşteriden hayat ve konut sigortası yaptırmasını istiyor. Sigorta primleri çeşitli kriterlere göre değişiyor. Yıllık konut sigortası primi ortalama 290 TL civarındadır. DASK yaptırmak zaten kanunen zorunludur. Ortalama yıllık DASK primi 145 TL civarındadır.

Akbank ev ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Akbank ev ipotekli kredi başvurusu için şubelere müracaat etmeniz gerekiyor.

Akbank gayrimenkul teminatlı kredi için hangi belgeleri istiyor?

Akbank gayrimenkul teminatlı kredi için nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah belgesi(bazen istenebilir) ve gayrimenkule ait tapu belgesi ister.

İlgili Yazılar

Bir Yorum

  1. İyi günler Ben yüksek emekliyim borcum var. 100.000ipotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorum..48 ay olursa daha rahat odeyebilirim..Teşekkürler.Yardim alabilir miyim.?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu