Bankalar

Akbank Direkt Uygulaması Hakkında Her ŞeyAkıllı telefon ve internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bankalar çeşitli mobil uygulamalar geliştirmeye başladılar. Bu uygulamalarla banka şubelerinde yapılabilen işlemlerin neredeyse tamamı yapılabiliyor. Hem de çok daha kısa sürede…

Bu makalemizde Akbank internet bankacılığı işlemlerini kolayca yapmaya yarayan Akbank Direkt uygulaması hakkında ayrıntı bilgi verdik. Akbank Direkt nedir? Akbank Direkt nasıl kullanılır? Akbank direkt ile hangi işlemler yapılır? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası için yazımızı okuyun.

Akbank Direkt nedir?

Akbank Direkt bankacılık işlemlerini daha kolay hale getiren bir uygulamadır. Bu uygulamayı ister Akbank resmi sitesinden giriş yaparak, ister google play veya apple store gibi platformlardan Akbank Direkt Mobil‘i akıllı telefonunuza indirerek kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanabilmek için Akbank müşterisi olmanız gerekiyor. Akbank müşterilerinin de bu uygulamayı kullanabilmeleri için Akbank Direkt şifresi almaları gerekiyor.

Akbank Direkt nasıl kullanılır?

Akbank internet bankacılığı işlemlerini gerçekleştirmeye yarayan bu uygulamadan faydalanmak için öncelikle Akbank müşterisi olmanız gerekiyor demiştik. Müşterilerin de bu uygulama için şifre almaları gerekiyor. Peki,

Akbank Direkt şifre alma işlemi nasıl yapılır?

Akbank direkt şifre alma işlemi için öncelikle bu bağlantıya tıklamanız gerekiyor. Tıklayacağınız bu bağlantı sizi Akbank Direkt şifre alma sayfasına yönlendirecek. Bu sayfadaki ”Müşteri / TC Kimlik No, Annenizin Evlenmeden Önceki Soyadının ilk ve son harfi, Kart Numaranızın Son 4 Hanesi” gibi bilgileri girmeniz gerekiyor. Bu şekilde ilgili talimatları uygulayarak şifrenizi alabilirsiniz.

Almış olduğunuz şifre ile ister Akbank web sitesi üzerinden giriş yaparak, ister telefonunuza indirmiş olduğunuz Akbank Direkt Mobil uygulamasından giriş yaparak birçok işlemi kolayca yapabilirsiniz. Site üzerinden giriş için bu bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Akbank direkt ile hangi işlemler yapılır ?

Akbank direkt ile neredeyse tüm bankacılık işlemlerini yapmak mümkündür. Akbank direkt ile yapılabilecek işlemleri sıralayalım:

Havale, EFT, swift ve virman gibi işlemleri istediğiniz gün istediğiniz saatte online ortamda yapabilirsiniz.
Akbank direkt ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylanınca krediniz hemen hesabınıza yatacaktır.
Kredi kartları ile ilgili bankamatiklerden yaptığınız tüm işlemleri kolayca yapabilirsiniz.
Borsa ile ilgili iseniz hisse senedi alım satımı gibi birçok işlemi bu uygulama ile istediğiniz zaman yapabilirsiniz.
Bankada bulunan mevduat hesaplarınızı, altın hesaplarınızı ve daha fazlasını yönetebilirsiniz.
Bankanıza yeni mevduat hesabı açma ya da mevcut olan hesabınızı kapatma talimatı verebilirsiniz.
Otomatik ödeme talimatı verebilir ya da mevcut faturalarınızın ödemelerini kolayca yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı