Krediler

Akbank Balon Ödemeli Konut Kredisi 2018

Akbank konut kredisi kullanmak isteyenleri çeşitli kampanyalar hazırlıyor. Bu makalemizde Akbank konut kredisi kapsamına giren Balon Ödemeli Konut Kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Akbank balon ödemeli konut kredisi nedir? Akbank balon ödemeli konut kredisi faizi ne kadar? Akbank balon ödemeli konut kredisi ek masrafları nelerdir? Akbank balon ödemeli konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Akbank balon ödemeli konut kredisi için hangi belgeler istenir?

Akbank balon ödemeli konut kredisi nedir?

Akbank balon ödemeli konut kredisi ; kredi vadesini kısaltıp tutup, kredinin kalan kısmını topluca ödemek isteyen müşterilere sunulan bir konut kredisi seçeneğidir. Bu krediyi kullanarak kredi borcunuzun %30’una kadar olan kısmını tek parça halinde bankaya ödeyebilirsiniz. Bu kredinin en büyük avantajı toplu ödemeyi en son yapıyor olmanızdır. Yani toplu ödeme bir peşinat niteliğinde değildir. Orta vadede bir yerden toplu para bekleyen müşteriler için mantıklı bir seçim olabilir.

Akbank balon ödemeli konut kredisi faizi ne kadar?

Akbank balon ödemeli konut kredisi faizi %1,05’tir.

Akbank balon ödemeli konut kredisi ek masrafları nelerdir?

Akbank balon ödemeli konut kredisi ek masrafları :

  • Konut sigortası, hayat sigortası ve DASK primi masrafları yıllık ortalama 600 TL’yi bulmaktadır. Bu meblağ ortalama bir değerdir. Çeşitli kriterlere göre bu fiyat artabilir.
  • Alacağınız balon ödemeli konut kredisi miktarının binde beşi kadar tahsis ücreti alınmaktadır.
  • Kredi ile satın alınacak olan eve banka tarafından ipotek koyulur. Bu bağlamda 116 TL ipotek tesis ücreti alınmaktadır.
  • Ortalama 750 TL gibi bir ekspertiz ücreti istenmektedir.

Akbank balon ödemeli konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Akbank balon ödemeli konut kredisi başvurusu Akbank Direkt uygulamasından ya da Akbank web sitesinden kolayca yapılabilir. İnternetten konut kredisi başvurusu yapmak için tıklayınız.

Akbank balon ödemeli konut kredisi için hangi belgeler istenir?

Akbank balon ödemeli konut kredisi için hangi belgeler :

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport aslı ve fotokopisi (üzerinde kimlik numarası yazmayan belgeler kabul edilmez.)
  • İkametgah belgesi ya da kredi kullanacak olan kişi adına kayıtlı son aya ait herhangi bir fatura,
  • Gelir belgesi

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı