Taşıt Kredisi

Abank Taşıt Kredisi 2018

Bu makalemizde Abank’ın verdiği taşıt kredisine ait faiz oranlarını ve masrafları inceledik. Bununla birlikte Abank taşıt kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Abank taşıt kredisinin özellikleri nelerdir? Abank taşıt kredisi faizleri ne kadar? Abank taşıt kredisi ek masrafları nelerdir? Abank taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır? 50 bin TL Abank taşıt kredisinin toplam maliyeti ne kadardır?

2018 Yılı Abank taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

Abank taşıt kredisi kapsamında 5 yaş ve altındaki araçlara finansman sağlıyor. Banka taşıt kredileri için en az 3 en fazla 48 ay vade yapıyor. Abank taşıt kredisi faizleri vadeye göre değişiyor. Peki, Abank taşıt kredisi faizleri ne kadar?

Abank taşıt kredisi faizleri ne kadar?

Abank taşıt kredisi faizleri aşağıdaki gibi vade sayısına göre değişmektedir.

  • 0-3 ay vade için %1.5
  • 3-6 ay vade için %1.48
  • 6-12 ay vade için %1.45
  • 12-15 ay vade için %1.43
  • 15-18 ay vade için %1.42
  • 18-21 ay vade için %1.39
  • 21-42 ay vade için %1.37
  • 42-48 ay vade için %1.38 oranında taşıt kredisi faizi uygulanıyor.

Abank taşıt kredisi ek masrafları nelerdir?

Abank’tan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteri bazı masrafları ödemek zorundadır. Taşıt kredisi kapsamında kullanacağınız kredi miktarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti banka tarafından sizden tahsil edilecektir. Bunun yanında banka, taşıt kredisi teminatı olarak alacağınız araca rehin işlemi uygulayacaktır. Abank taşıt kredisi ile satın alacağınız araca kasko ve trafik sigortası da yaptırmanız gerekmektedir. Yıllık kasko ücreti ortalama 1000 TL civarındadır. Bu fiyat araç cinsine ve değerine göre değişecektir.

Abank taşıt kredisi kullanmak için de hayat sigortası yaptırmanız şarttır. Hayat sigortası masrafları kişiden kişiye değişecektir.

Abank taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Abank taşıt kredisi başvurusu için gerekli belgeler ile birlikte Abank şubelerine gidilerek yapılmaktadır. Abank taşıt kredisi başvurusu için gerekli belgeler ise şunlardır:

Abank taşıt kredisi başvurusu için gerekli belgeler

Nüfus cüzdanı, gelir belgesi, kredi ile alacağınız araç sıfır km ise araca ait proforma fatura; ikinci el ise araca ait ruhsat.

50 bin TL Abank taşıt kredisinin toplam maliyeti ne kadardır?

48 ay vadeli olarak kullanacağınız 50 bin TL Abank taşıt kredisinin toplam maliyeti 72.672 TL’dir. Bu şartlarda kullanacağınız taşıt kredisine banka aylık %1,37 faiz uygulayacaktır. Ana paranın üzerine ödeyeceğiniz toplam faiz tutarı 19.153 TL’dir. Aylık olarak ödeyeceğiniz taşıt kredisi taksitleri ise 1.514 TL olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı