İhtiyaç Kredisi

Abank İhtiyaç Kredisi 2018

Bu makalemizde Alternatifbank’ın ihtiyaç kredisi rakamlarını ve masraflarını inceledik. Abank’ın verdiği ihtiyaç kredisi hakkında bazı soruları cevapladık. Abank ihtiyaç kredisinin özellikleri nelerdir? Abank ihtiyaç kredisi faizleri ne kadar? Abank ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir? Abank kredi başvurusu nasıl yapılır? 50 bin TL’lik Abank ihtiyaç kredisinin toplam maliyeti ne kadardır?

2018 Abank ihtiyaç kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

Abank ihtiyaç kredileri için müşterilerine 3-48 ay arasında vade yapıyor. Müşterilerin kullanabileceği maksimum kredi miktarı belirlenmemiş. Abank vereceği krediler için genel olarak müşterilerinden kefil ve teminat istemiyor. Ancak bazı özel durumlarda müşterilerden kefil ya da teminat istenebiliyor. Abank ihtiyaç kredisi faizleri müşterinin kullanacağı vadeye göre değişebiliyor. Peki, Abank ihtiyaç kredisi faizleri ne kadar?

Abank ihtiyaç kredisi faizleri ne kadar?

Abank ihtiyaç kredisi faizleri vadeye göre aşağıdaki gibi değişiyor:

  • 0-3 ay vade için %1.54
  • 3-6 ay vade için %1.52
  • 6-12 ay vade için %1.49
  • 12-15 ay vade için %1.47
  • 15-18 ay vade için %1.46
  • 18-21 ay vade için %1.43
  • 21-42 ay vade için %1.41
  • 42-48 ay vade için %1.42 oranında faiz uygulanıyor.

Abank ihtiyaç kredisi ek masrafları nelerdir?

Abank ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşterilere banka tarafından bazı masraflar çıkarılmaktadır. Krediyi kullanmak isteyen müşteri bu masrafları ödemek zorundadır. Müşteri kullanacağı ihtiyaç kredisi miktarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti öder. Kredi tahsis ücreti dosya masrafının kaldırılmasından sonra ortaya çıkmış bir kesintidir ve ismi haricinde dosya masrafından bir farkı yoktur.

Abank ihtiyaç kredilerine uygulanan KKDF ve BSMV kesintileri vardır. Bu masraf kalemleri hesaplanırken, kredinin aylık faiz tutarı baz alınmaktadır. Kredinin aylık faiz tutarının yüzde on beşi kadar KKDF( Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu); yüzde beşi kadar da BSMV (Banka Sigorta ve Muamele Vergisi) alınmaktadır.

Abank ihtiyaç kredisi masrafları arasında hayat sigortası primleri de yer almaktadır. Abank’ın kredi politikalarına göre ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterinin hayat sigortası yaptırması zorunludur. Hayat sigortası primi kişiden kişiye göre değişecektir. Kullanılan kredi miktarı da prim tutarını etkiler.

Abank kredi başvurusu nasıl yapılır?

Abank dijital bankacılık kullanıcısıysanız anında kredi kullanabilirsiniz. Bankanın müşterisiyseniz ve internet bankacılığı üzerinden anında kredi kullanmak istiyorsanız öncelikle Abank internet şifresi almanız gerekecektir. Abank internet şifresi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz ” Abank İnternet Şifresi Alma İşlemi Nasıl Yapılır? ” adlı makalemize tıklayın.

Abank müşterisi değilseniz kredi kullanmak için doğrudan şubelere müracaat etmelisiniz.

50 bin TL’lik Abank ihtiyaç kredisinin toplam maliyeti ne kadardır?

48 ay vadeyle kullanacağınız 50 bin TL’lik Abank ihtiyaç kredisinin toplam maliyeti 73.584 TL’dir. Bu krediye uygulanacak faiz %1,42 oranında olacaktır. Aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 1533 TL’dir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı