Ziraat Bankası Sms Servisi 4747 ile Kredi Başvurusu

ziraat sms kredi

Türkiye Cumhuryeti’nin en köklü bankası olan Ziraat Bankası, milyonlarca müşterisine çeşitli hizmetler sunuyor. Hem müşteriler hem bankacılar için kolaylık ve zaman tasarrufu sağlayan bu hizmetlerden biri de sms ile kredi başvurusu…

Bu yazımızda Ziraat Bankası sms kredi hizmetini ayrıntılı olarak anlattık. Ziraat Bankası sms kredi özellikleri nelerdir? Ziraat Bankası sms kredi faiz oranları nasıldır? Ziraat Bankası sms kredi başvurusu nasıl yapılır? Ziraat sms kredi hemen hesaba yatar mı?

Ziraat Bankası sms kredi özellikleri nelerdir?

İhtiyaç kredisi kapsamında olan Ziraat sms kredi özellikleri şunlardır:

  • Ziraat Bankası sms ile başvuru yaptırdığı tüketici kredisi için 48 ay vade yapıyor.
  • Ziraat Bankası sms kredi faiz oranları tercih edeceğiniz kredinin masrafsız ya da standart olma durumuna göre değişiyor.
  • Standart sms kredi için aylık faiz oranı %1,19, masrafsız sms kredi için aylık faiz oranı %1,26‘dır.
  • Verilen bu faiz değerlerinin bankanın inisiyatifinde olduğunu ve değiştirilebileceğini belirtmekte fayda var.

Ziraat Bankası sms kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası’nın Tüketici Kredisi adı altında verdiği bu krediye başvuru için birkaç yol mevcuttur. Şubelerden, ATM’lerden, internetten ve mobil uygulamadan kredi başvurusu yapılabilir. Bu başlıkta sms ile başvurunun nasıl yapılacağını anlattık.

Ziraat Bankası sms kredi başvurusu için T.C. kimlik numaranızı yazıp 4747’ye SMS göndermeniz yeterlidir. Bu başvurunun sonucu olumlu olduğu taktirde Ziraat Bankası şubelerinden paranızı alabilirsiniz. Buradan da anlaşılacağı gibi Ziraat Bankası’na sms ile yapılan başvuru sonucu olumlu olsa dahi kredi tutarı hesaba hemen yatmamaktadır. Bu sebeple Ziraat Bankası sms başvurusu bir ön başvuru niteliğindedir.

Yukarıda Ziraat sms kredi yani bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunu nasıl yapacağınızı belirttik. Ziraat sms kredi kapsamına konut ve taşıt kredileri de girmekte. Yani sms ile konut kredisi ya da taşıt kredisi başvurusu yapmak da mümkündür. Ziraat sms kredi kapsamındaki konut kredisi başvurusu için  KONUT yazdıktan sonra aralarda birer boşluk bırakmak suretiyle ”T.C Kimlik Numaranızı, kredi tutarını, talep ettiğiniz vadeyi, aylık net gelirinizi ve almak istediğinizi konutun bedelini” yazın ve 4747’ye gönderin. Ziraat sms kredi kapsamındaki taşıt kredisi başvurusu için TASIT yazdıktan sonra aralarda birer boşluk bırakmak suretiyle ”T.C Kimlik Numaranızı, kredi tutarını, talep ettiğiniz vadeyi, aylık net gelirinizi ve almak istediğinizi taşıtın bedelini” yazın 4747’ye gönderin. Ziraat Bankası’nın sms servisi ile yapılabilecek diğer işlemler hakkında bilgi edinmek isterseniz ” Ziraat Bankası Sms Bankacılığı Hizmetleri Nelerdir? ” adlı makalemizi okuyabilirsiniz

Ziraat sms kredi hemen hesaba yatar mı?

Ziraat Bankası’na sms ile yapılan kredi başvuruları ön başvuru kapsamında değerlendirilir. Bu yolla Ziraat Bankası başvuru yapanın kredi almaya uygun olup olmadığını kontrol eder. Kredi almaya uygun bulunan başvuru sahiplerine ulaşılarak kredi ile ilgili bilgi verilir. Son olarak da başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler Ziraat Şubelerine, kredi başvurusu için istenen belgeler ile birlikte davet edilir. Buradan da anlaşılacağı gibi Ziraat sms kredi hesabınıza hemen yatmaz.

Ziraat Bankası’na sms ile kredi kartı başvurusu yapılır mı?

Ziraat Bankası sms bankacılığı ile birçok işlem yapmak mümkündür. Bu işlemlerden biri de sms ile kredi kartı başvurusudur. Zİraat Bankası’na sms ile 7 gün 24 saat kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası’na sms ile kredi kartı başvurusu yapmak için KREDIKARTI yazdıktan sonra kelime aralarında birer boşluk bırakmak suretiyle T.C. kimlik numaranızı, istediğiniz kart limitini ve belgeleyebileceğiniz aylık gelirinizi yazın 4747’ye gönderin. Sms ile yapmış olduğunuz kredi başvurunuz kısa sürede sonuçlanacaktır. Banka size kredi kartı vermeyi kabul ederse kartınızı şubelerden alabilirsiniz. Zaten Ziraat Bankası müşterisiyseniz kredi kartınız doğrudan evinize postalanacaktır.

Sorularınızı yorum kısmına yazın kısa sürede cevaplayalım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*