KOSGEB

2017 Kosgeb 0 Faizli İşletme Kredisi Başvuru Sonuçları Açıklandı


Kosgeb Şubat ayı içinde Türkiye genelindeki işletmelere faizsiz kredi vereceğini açıklamıştı. Kredi başvuru tarihininin sona ermesiyle birlikte 27 Şubat 2017 tarihinde kredi almaya hak kazanan işletmeler açıklandı. Bu makelede kosgeb faizsiz esnaf kredisi ile ilgili bilgiler vereceğiz. Kosgeb kredi başvuru sorgulama nasıl yapılır? Kosgeb çağrı merkezi numarası kaçtır? 2017 Kosgeb Faizsiz Kredi ödeme şartları nasıl? 2017 yılında faizsiz Kosgeb kredisi verilmeye devam edilecek mi? Tüm bu soruların cevaplarını makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Kosgeb kredi başvuru sorgulama nasıl yapılır?

27 Şubat 2017 tarihinde 10 ile 20 Şubat arasında alınan faizsiz işletme kredisi başvuru sonuçlarının açıklandığını söylemiştik. Bu başvuru sonuçları Kosgeb’in resmi sitesine üye olan işletme sahipleri tarafından internet üzerinden öğrenilebilir. Kosgeb kredi başvuru sorgulama için tıklayınız.

Kosgeb internet sitesi yoğun girişten dolayı şu sıralar hata veriyor. Bu sebeple internet üzerinden başvuru sorgulama işlemini yapamayabilirsiniz. 444 1 567 numaralı Kosgeb çağrı merkezi aranarak da kredi sonucu sorgulanabilir.

Kosgeb Faizsiz Kredi ödeme şartları nasıl?

Kosgeb faizsiz işletme kredisinin ödeme şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kosgeb faizsiz işletme kredisi geri ödemesi 1 yıl ertelemeli olarak başlayacak. Yani kredi alan esnaf 1 yıl boyunca ödeme yapmayacak.
  • Toplam 36 ay içinde geri ödenmesi istenen bu kredi için 3 ayda bir olarak taksitlendirme yapılacak.
  • Alınan kredi miktarı kadar geri ödeme yapılacak. Krediye herhangi bir faiz uygulanmayacak.

2017 yılında faizsiz Kosgeb kredisi verilmeye devam edilecek mi?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün açıklamalarına göre 2017 yılı içinde, özellikle mikro işletmelere öncelik verilmek suretiyle, işletmelere faizsiz Kosgeb kredisi verilmeye devam edileceğini anlıyoruz. Bakan Faruk Özlü’nün açıklamaları şu şekilde:

”Destekten yararlanamayan çok sayıda işletme olmasına gönlümüz razı olmadı. Bu nedenle sayın Başbakan’ımızın da talimatıyla 2017 yılında bu desteği devam ettirmeye karar verdik. Bu yıl, 2,5 milyar lira bütçeyle kredi faiz desteği uygulamasını yeniden başlatıyoruz. Mikro işletmelere öncelik vererek KOBİ’lere üst sınırı 50 bin lira olacak şekilde faizsiz kredi vereceğiz. Daha doğrusu, kredinin faizini işletmelerimiz yerine KOSGEB karşılayacak. Bunun neticesinde, KOBİ’lerimize 10 milyar liranın üzerinde faizsiz kredi hacmi oluşturmuş olacağız. Bu da Türkiye ekonomisine çok ciddi bir ivme ve canlılık kazandıracaktır”

Yorum bölümüne sorularınızı yazarsanız sorularınız kısa sürede cevaplanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı